Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Karma i reinkarnacja / Odp: Religie rozwojowców - szkodliwe przekonania
« Ostatnia wiadomość wysłana przez pjm dnia 2017-09-21, 19:20:36 »
,,Kapłan to jest drugi Chrystus. Otrzymaliście w tej chwili straszliwą władzę.
To jest władza nie tylko nad szatanami, nie tylko nad znakami sakramentalnymi, ala przede wszystkim nad samym Bogiem!,, Jeśli ktoś chciałby mieć władzę nad Bogiem chętnie podpowiem  jak tego dokonać. Jest na to recepta. Cytat autentyczny. Ktoś chce panowania nad światem, można znaleźć poprzez cytat. Chmm.
2
Ezoteryka / Odp: Numerologia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Wiking23 dnia 2017-09-21, 16:56:39 »
Facilite,

ale to miałkie jest :Pno weś żeby  ... było finezyjne, rzutkie, zdawkowe , subtelne, i takie przede wszystkim nie miałkie.


https://www.youtube.com/watch?v=fz01vjWQjtA
3
Uzdrawianie duchowe i uzdrawianie karmy / Odp: Komunikacja bez przemocy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Wiking23 dnia 2017-09-21, 16:25:48 »
Czytałem ten art jakiś czas temu, jakoś mi wpadło, w odniesieniu do przepracowania tematu, konstruktywna krytyka vs "przemoc". Wnioski jakie miałem to takie, że jest to tak rozpowszechnione [w pewnych kręgach], dlatego że tam myli się przemoc z siłą, a oszustwo i manipulację z zaradnością. Pewnie wiele innych. Natomiast najbardziej oświecające było to jak poczytałem i posłuchałem opracować z zakresu psychologi, i psychoterapii na temat narcystycznych psychopatów. Taki trochę nieprzyjemny materiał, natomiast dający pewną perspektywę, na to jak pewni ludzi postrzegają sukces i go odnoszą, w tym, przypadku po trupach do celu. Co ciekawe wiele osób postrzega takie osoby jako wybitne, z tego powodu, z tej aury nazwijmy to "sukcesu". Z tego też powodu wszystkie chwyty dozwolone, także takie na umniejszaniu, czy negowaniu opinii, czy już idąc w patologię, wypaczanie postrzegania rzeczywistości przez drugą osobę - czyli po duchowemu atak na struktury energetyczne, myślowe, itd. Głównie aby dominować nad drugą osobą. To tak w skrócie.Kilka uwag.Najbardziej prostą rzeczą do zobaczenia - jeśli mamy mieć nieprzyjemność, kontaktu z taką osobą, żeby nie dać się wkręcić - to brak empatii. Pominę to to czytałem, a napiszę coś od siebie, z moich obserwacji. Takie osoby postrzegają brak empatii, jako cechę którą trzeba pielęgnować, ponieważ, ona daje możliwości krzywdzenia, drugiej osoby, idąc dalej realizacji swoich celów. Świata jest taki że żyje się w śród innych i nie wszystko co się chce można. W tym przypadku, pomimo różnych ciągów, złości, itd, normalnie ludzie, wymiękają zazwyczaj, z powodu empatii. Czują się źle z tym co robią, jeśli to co robi krzywdzi kogoś innego.


I niestety ale pogląd że empatia jest zła, krąży też w środowiskach "rozwojowych", bo empatia to cierpienie z innymi itd. Co gorsza, bo sam dałem się na to nadziać, przy nieco bardzo wysublimowanych osobach, można bardzo łatwo pomylić, świadomość pewnych rzeczy (pewnej neutralności wobec cierpienia innych), a właśnie brakiem empatii, czyli zimną oceną sytuacji. Nie jest to takie proste jak się wydaje, że łatwo to odróżnić. [ Przynajmniej nie było to oczywiste dla mnie, przed przerobieniem trochę tematu, i poczytaniem o tym ]


Najbardziej zaskakującą rzeczą, do której dotarłem, to taka, że takie osoby nie odniosły by sukcesu, gdyby były łatwo rozpoznawalne, i z przeprowadzonych badań wynikało, że właśnie o dziwo, że ci bardziej inteligentni psychopaci/manipulanci wypadali dobrze w testach emocjonalnych, ponieważ doskonale wiedzieli, jak grać w emocję, i na przykład udawać, troskę, skruchę itd. czy udzielać odpowiedzi zgodnej z powiedzmy społecznościowymi wymaganiami. Więc jest to dosyć wysublimowana gra.

Wysublimowana gra - czyli to co niektórzy nazywają noszeniem przez oprawców "białych" rękawiczek. Rzeczy dzieją się nie tak, czuć że coś jest nie tak, jednak wszystko z pozoru jest ok, a sprawca wydaj się "świadomy" czy "empatyczny" itd., tylko że to też elementy gry oprawcy.


Konstruktywna krytyka - to zazwyczaj wskazanie, na coś co może być nie tak, i można to poprawić, a nie destrukcja punktu widzenia drugiej osoby. Dlatego nazywa się to konstruktywna krytyka, bo służy budowaniu czegoś lepiej, oczywiście w miejsce starego, które czasem trzeba odpuścić. Różnica kolosalna, już na pewno widać po efektach. W przypadku tego art, jeśli efektem jest pomieszanie w głowie, to wiadomo z kim miało się do czynienia. W przypadku konstruktywnej krytyki, człowiek wzrasta.


To oczywiście takie moje uproszczenia, w przestrzeni tego art, psychologii itd. Nie uwzględniając duchowych abstrakcji.
[ Kinematograficznie ]


Łowca androidów. Androidów odkrywano na podstawie testu, właśnie braku reakcji emocjonalnej ( braku empatii ).


[ Blade Runner Soundtrack (Remastered 2017) ]


https://www.youtube.com/watch?v=k3fz6CC45ok&t=4120s


4
Karma i reinkarnacja / Odp: Religie rozwojowców - szkodliwe przekonania
« Ostatnia wiadomość wysłana przez almighty dnia 2017-09-21, 15:07:41 »
Tutaj jest wcześniejsza odpowiedź http://przytomnyrozwoj.pl/index.php?topic=671.0

Jeśli to dotyczy jednej grupy, to warto określić jakiej grupy jest to religia, bo poprzednia nazwa zbyt generalizowała temat na wszystkich rozwojowców, a raczej nikt tu nie zna wszystkich rozwojowców i wszyscy forumowicze nie uczestniczą w tej jednej religii.

Tytuł został poszerzony o "szkodliwe przekonania", ponieważ nie wszystko w religiach jest szkodliwe, a wątek dotyczył raczej tego co niekorzystne.
5
Karma i reinkarnacja / Odp: Religie rozwojowców - szkodliwe przekonania
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dżonny dnia 2017-09-21, 13:00:25 »
"Religia rozwojowców" było jak najbardziej zasadnym tytułem tej dyskusji, gdyż są to wierzenia dot duchowości wspólne dla pewnej grupy osób, które się rozprzestrzeniają w tej grupie / grupach / społeczności, a nie jakieś przekonania indywidualne.

Najlepiej jest gdy osoby nie biorące udziału w dyskusji nie kombinują i nie ustalają dla niej ram ;-)
bo wyszło, że z jakiegoś dziwnego powodu JEDNEJ osobie się coś nie podoba i na jej życzenie następuje zmiana, która rozmywa dany problem

Także proszę o przywrócenie nazwy wątku ;-) ewentualnie uzasadnienie, dlaczego ta po zmianie jest lepsza :-)
6
Rozwój osobisty i prosperity / Odp: Co oznacza dla Ciebie bogactwo?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Frisky dnia 2017-09-21, 11:38:17 »
Daniel
Cytuj
Pisze o bogactwie i scisle zaznaczam ze chodzi o aspekt finansowy, a ktos mi tu wylatuje z natura Buddy.
na mój gust pisałeś o "prawdziwej wolności", więc stąd pewnie pojawił się Budda z jego drogą do prawdziwej wolności, ot dla porównania i po to żeby nie mieszać pojęć,

ludzie ( ci bogaci i ci biedni) wmawiają sobie przy okazji bogactwa że to ma ścisły związek z rozwojem duchowym, z "prawdziwą wolnością", tudzież  ich wartością (niektórzy czują się lepsi, inni gorsi ) etc. , są tacy którzy wierzą że będą szczęśliwsi gdy staną się bogaci... a to jest zakłamywanie się
: )

skoro więc na forum rd poruszasz temat "prawdziwej wolności" przy okazji "aspektu finansowego" to wtedy warto uwzględniać że prawdziwa wolność jest bezwzględna dla wielu ludzi zajmujących się rd ( a nie tylko biznesem), stąd też taka naturalna reakcja

więc warto przyjrzeć się podstawie tego na której się działa co by nie mylić definicji - gdy jest to wciąż oparte na lęku o przetrwanie, uzależnieniu od zmysłów, poczuciu braku (wskazuje na to obecność pragnień) i utożsamianiu się z tym, na "ja i moje",  to takie czy inne możliwości wyboru związane z bogactwem wciąż są oparte na  przymusie i ograniczeniach,

więc jaka jest ta wolność związana z "aspektem finansowym"? względna, czyli nieprawdziwa : )

Cytuj
mozemy mowic o rezygnacji z czegos dopiero wowczas gdy cos posiadamy ;)
no to jest ciekawe ; )
jak się czegoś nie ma i się tego nie pragnie to nie trzeba biegać i tracić czasu, więc wystarczy zrezygnować z pragnień które się posiada - akurat tego (pragnień i przymusów które nimi rządzą) ludzie mają w nadmiarze, a z punktu widzenia rd  opiera się to na ignorancji i uzależnieniach -  z których też mogą zrezygnować ale... nie chcą bo np. wolą ograniczać swoje postrzeganie do wycinka, dzięki czemu mogą z przekonaniem mówić o swojej wolności (udowadniając że jest ona prawdziwa i związana z możliwościami wyboru... między jedną rzeczą a drugą, albo możliwością przemieszczania się i podróżowania jako kolejnym dowodem ich "prawdziwej wolności")

więc temat prawdziwej wolności z punktu widzenia rd wygląda tak:

From all outside you, grief;
From all within you, happiness
.
Sarvam para-vasham dukham;
Sarvam Atma vasham sukham


a co do rezygnacji z tego co się ma w nadmiarze, przy okazji o  dążeniach bogatych do nieśmiertelności ( pragnienia przezwyciężenia ograniczeń czasu i bycia bogatymi oraz wolnymi - w aspekcie finansowym- na zawsze hehe):

Not by means of works, not by means of human power, not by means of wealth, but
by renunciation alone can immortality be attained.
Na Karmanaa na prajayaa dhanena
thyaagena eke amrithathwam-aanasuh
( sutra vahini)
wynika z tego że takim bogactwem związanym z prawdziwą wolnością jest duchowa wiedza i  związane z tym:
wiweka, wajragja, sześć cnót (sama, dama, uparathi, thithiksha, sraddha, i sama-dhana) i pragnienie wyzwolenia

: ) 
 
7
Rozwój osobisty i prosperity / Odp: Seks
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Daniel dnia 2017-09-21, 07:17:15 »
Dla mnie islam jest nie do zaakceptowania, dlatego też (generalnie!) z człowiekiem wychowanym w tej kulturze/religii i akceptującym te wartości nie będę chciała mieć nic wspólnego. Po prostu ograniczenia umysłu wierzącego w takie bzdety, jakie są opisane w koranie mnie odrzucają.

[...]

Zdecydowanie wole otwarte umysły i energię wzajemnego zrozumienia :)

Kobieta zmienna jest, ale nie sadzilem ze tak szybko i w jednym poscie niemalze hehe.
Wlasnie dlatego lubie ograniczenia - sa czesto po prostu zabawne :)
Mniej smieszne, ze w niektorych rozwinietych krajach publiczne wyrazenie takiej opinii byloby traktowane jako "hate speech", powaznie.

Co do kotkow... haha... wiesz, ze gdzies widzialem statystyki, w Tajlandii 5% zenskiej populacji to prostytutki? Jak to wpisuje sie w europejskie badania? ;)

I jeszcze jedno. Musisz koniecznie i obowiazkowo znienawidzic wszystkich Japonczykow i Koreanczykow. Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak przedmiotowo traktowane sa kobiety w owych kulturach. Powaznie - w mojej skromnej opinii, zdecydowanie ponizej tego co widzi sie powszechnie w krajach islamskich.
8
Rozwój osobisty i prosperity / Odp: Seks
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Daniel dnia 2017-09-21, 07:11:37 »
Nikt na to jeszcze nie zwrócił uwagi ale jak było tych partnerów np.30 to ja jestem 31 więc może być za chwilę 32-gi.
Unikniecie u partnera takich mysli moze tez byc wazna przyczyną do ukrywania tego faktu.

Ciekawe - kolejna odmiana strachu. Dzieki, sam bym nie wymyslil...i tak sobie zdalem sprawe, ze w nieco innym wariancie i aspekcie, tlumaczyloby akurat zachowanie tej dziewczyny o ktora poczatkowo pytalem. Dzieki raz jeszcze, Ontoja ;)

9
Rozwój osobisty i prosperity / Odp: Co oznacza dla Ciebie bogactwo?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Daniel dnia 2017-09-21, 06:21:34 »
Co innego być bogatym jak założyciel Sony czy Ikei i jeździć komunikacją miejską, a co innego być biednym i  zrezygnować z marzeń o Roys Roysie :)

Ano wlasnie, w wiekszosci przypadkow mozemy mowic o rezygnacji z czegos dopiero wowczas gdy cos posiadamy ;)
No chyba ze uzywajac sztuki afirmacji uda nam sie wmowic samym sobie dowolne klamstwo, wowczas szacun i przepraszam ;)
10
Rozwój osobisty i prosperity / Odp: Co oznacza dla Ciebie bogactwo?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Daniel dnia 2017-09-21, 06:18:32 »
Może dlatego, że to forum duchowe ;)

Proponuje zatem zmienic nazwe i zawartosc wszystkich tematow i postow na "Natura Buddy", jako ze do konca wyczerpuje to doglebna duchowa nature wszystkich zjawisk przejawionych ;)

Odnosnie tego zas:
"biedny nie wie do czego slużą pieniadze , nawet gdy je ma , bedzie sie staral po prostu bezskutecznie zatapetowac nimi swoją biedę i swoj nieuzdrowiony, głęboko zakorzeniony wstyd z powodu biedy ktorej doświadczal , tymczasem jego wewnętrzny biedak funkcjonuje i ma się dobrze wywolujac u niektorych pewne zażenowanie"

Przeprowadzono kiedys badania w USA - wg ktorych 70% osob wygrywajacych miliony na loterii traci wszystko w ciagu nastepnych 5 lat.

Strony: [1] 2 3 ... 10