Autor Wątek: Prosperująca świadomośc, świadomość bogactwa, kreacja mentalna.  (Przeczytany 113000 razy)

Sylvia

• www.sylwiawolf.com
  • Sylwia Wolf - terapeuta, trener EFT, Instruktor Theta Healing, Regreser, Matryca Energetyczna, Bars, więcej www.sylwiawolf.com Artykuły: http://www.ezosfera.pl/sylwiawolf/artykuly
  • Status: Ekspert
[#]   « 2017-11-21, 09:37:14 »
ewa
Fajny przykład świadomej kreacji. Gratuluję:)

ewa

• Status: Poszukujący
[#]   « 2017-11-20, 12:30:21 »

Rok temu, o tej porze roku, przechodziłam obok wystawy sklepowej sklepu z butami. Zachwyciłam się szarymi muszkieterkami z zamszu -  brzegi miały ozdabiane srebrnymi ćwikami i dodatkowe sznurowanie na wysokości kolan wykonane z szyfonowej wstążki z błyszczącymi kamyczkami. Przepiękne. Eleganckie a dzięki kamyczkom- takie kobiece. Ich cena była grubo ponad 200 zł. Pomyślałam, że chciałbym je mieć, ale były za drogie. Nie kupuję tak drogich butów.
Pomyślałam,a nawet wyraziłam życzenie, że chciałabym je kupić za 30-35 zł - tak jak każde inne buty. Puściłam to wtedy energetycznie w świat i uśmiechnęłam się, bo cena była szalona.

Właśnie je kupiłam i zapłaciłam za nie 29 zł.  Nawet koszt transportu wyszedł 0 zł, bo Allegro ma urodzinową promocję. 

Leszek.Zadlo

• Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2017-10-28, 03:13:44 »
15 rzeczy, które robią BIEDNI ludzie (taka karma, czy kreacja karmy?):
https://www.youtube.com/watch?v=-d-bJMThjmg

dżonny

• Gość
[#]   « 2017-09-02, 11:12:37 »
Polacy coraz mniej pieniędzy trzymają na lokatach bankowych, i w bankach, wzrost gotówki w obiegu:
http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/lokaty-w-odwrocie-wolimy-gotowke,2534800,4199
Ten trend daje się zauważyć od ok roku i ma moim zdaniem związek nie tak jak tu piszą z małym oprocentowaniem a ze spadkiem zaufania do banków.

A wg mnie i nie tylko, obecnie nie ma widma gospodarczego kryzysu, świat się kręci a Niemcy są wyjątkowo mocne, na czym zyskuje Polska , bezrobocie w PL i reszcie UE bardzo niskie, to wszystko każdy jakoś czuje, patrzy ufnie w przyszłość, a pieniędzy nie trzyma na czarną godzinę w postaci "zabezpieczenia" tylko wykorzystuje je do tego do czego służą...

Michał486

[#]   « 2017-09-02, 09:33:56 »
Polacy coraz mniej pieniędzy trzymają na lokatach bankowych, i w bankach, wzrost gotówki w obiegu:
http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/lokaty-w-odwrocie-wolimy-gotowke,2534800,4199
Ten trend daje się zauważyć od ok roku i ma moim zdaniem związek nie tak jak tu piszą z małym oprocentowaniem a ze spadkiem zaufania do banków.
Kiedyś banki były pewne i ludzie tym instytucja ufali ale po fali bankructw SKOKÓW spadło zaufanie do banów i daje się odczuć pewien lek.  Ludzie zaczynają sobie uświadamiać, że przestają być właścicielami swoich pieniędzy.
Nie tak dawno temu słyszałem o projekcie ustawy, który wprowadzał możliwość czasowego wstrzymania wypłacania środków przez bank, jeśli bank uznał by to, że zagrozi to jego stabilności. Czyli np. w chwili zbliżającego się krachu banki wstrzymają się z wypłatami środków aby nie zbankrutować i aby państwo potem, które jest gwarantem środków do określonej wysokości nie musiało spłacać banków jak to robił Obama w USA.   
Rok temu Morawiecki dał wywiad, w którym była mowa o tym, że gotówka stanowi wielkie obciążenie dla gospodarki i trzeba doprowadzić do wymiany bezgotówkowej, widzę, że ludzie mają na to inne spojrzenie.
To też wyjaśnia nagły wzrost zainteresowania społeczeństwa Polskiego walutami wirtualnymi, bo one jako jedyne są wolne od wpływu państwa i banków.

Jeszcze taka ciekawostka kiedy państwo traciło kontrolę nad pieniędzmi np. w skutek zbyt dużej ilości pieniądza poza systemem czyli w kieszeni obywateli przeprowadzało się np. denominację. Czasem złodziejską, wobec takiej operacji można pozbawić ludzi pieniędzy nawet jak będą one w skarpetkach pod łóżkiem.

Gandalf Wesoły

[#]   « 2017-08-27, 14:01:38 »
GW,
Chyba się troche poplątałeś w zeznaniach :) Mówisz że w PL trwa recesja, bo ludzie mają postawę roszczeniową i nie chcą płacić, podczas gdy sam masz podejście "należy mi się" o_O Tzn wnioskowanie rozsądne, zwłaszcza z tą czarną dupą, tylko nie wydaje mi się abyś coś chciał zmienić.

Z Twojej drugiej odpowiedzi wsnioskuję, że nie każda praca zasługuje na płacę, więc niektórzy ludzie muszą się dostosować do innych, choćby ich opinii o "sztuce wysokiej". I że są rzeczy, za które nikt nie będzie płacił, jak ta gra (hipotetyczna BTW:D)

PS. Chciałbym wierzyć, że otaczam się ludźmi reprezentującymi jakiś poziom duchowy czy intelektualny, więc w krąg koleżeński mi się wie wpraszaj ;>

Jeszcze cos odnosnie Twojej ,,polityki" rynkowej.

W krajach zachodnich, w przeciwienstwie do nas, nie polikwidowano szkol zawodowych, wiec te kraje nie narzeaja na brak wykwalifikowanych pracownikow. Maja szeroki pakiet uslug, ofert i szkolnictwa opartego o przyuczanie zawodowe w wielu roznych dziedzinach, dzieki czemu ich gospodarki kwitna i rokrocznie wypuszczaja na rynek wielu specjalistow i ludzi, ktorzy chca dalej kontynuowac nauke w danym zawodzie. (Mozna tam nawet probowac swoich sil w dziedzinach wymagajacych wyzszego wyksztalcenia, bo w przeciwienstwie do PL ludzie tam sa nastawieni na innowacji i ceni sie kazdego potencjalnego ofiarodawce swoich umiejetnosci, bez wzgledu na wiek, uklady czy polozenie spoleczne.)

Polacy pomysleli inaczej, polikwidowali szkoly zawodowe, kursy oferowane przez urzedy pracy praktycznie nie wypelniaja swojej roli (bo  nie zapewniaja praktyki zawodowej w takim wymiarze, aby np. refundowac firmie zatrudnienie praktykanta). Mamy wiec recesje, sytuacje, w ktorej osobom chcacym badz zdobywac wyksztalcenie, badz pracowac w danym zawodzie oplaca sie bardziej wyjazd niz pozostanie w kraju. (Wielu moich znajomych z tego wlasnie powodu juz dawno wyemigrowalo, bo zdawali sobie sprawe z braku mozliwosci ulozenia sobie zycia tutaj.)

Czym to skutkuje? Ano skutkuje odplywem sily roboczej, wykwalifikowanych specjalistow w roznych dziedzinach a tym samym redukcja wykwalifikowanych pracownikow na terenie calego kraju. Cierpia na tym wszyscy, firmy zmuszone sa zatrudniac kogo popadnie (najczesciej po znajomosciach lub osoby nieprzygotowane do wykonywania danego zawodu), gospdoarka rozwija sie wolniej, ludzie inwestuja poza granicami kraju, zmniejsza sie dochod PKB, budzet ponosi dotkliwe straty.

Rozumiem, ze jest to wedlug Ciebie sytuacja jak najbardziej normalna, swiadczaca, ze Polska zmierza we wlasciwym kierunku...

dżonny

• Gość
[#]   « 2017-08-27, 10:17:24 »
nie jest to coś o czym marzę i nie uważam że wszystko potem byłoby już super. Bo wtedy właśnie musiałbym poświęcać czas aby zmieniać świat na lepsze,

I akurat nie wydaje mi się żeby to przekonanie broniło mnie przed zarabianiem 20k, są bardziej konktretne powody ;)

Dlaczego nie zarabiasz 20k to już twoja sprawa, ja natomiast pisze o tym, by nie oceniać innych po sobie:

Bo właśnie przyznałeś się że jesteś jak ten koleś z drogimi butami i możesz sobie być, tylko nie projektuj tego na innych.
Piszesz że "musiałbym" poświęcać czas by zmieniać świat na lepsze. Człowiek wrażliwy na to co się dzieje na świecie, by się z tego cieszył, a nie traktował to jako obowiązek, wie na co przeznaczył by pieniądze, nie wiem też skąd pomysł że pomoc finansowa wymaga czasu, chyba, że jesteś skrajnie nieczułym egoistą - psychopatą bez uczuć wyższych, który nie ma w sobie tej wrażliwości i radość pomagania innhym to dla niego abstrakcja i zastanowienie się jak pomóc i poświęcenie 5 minut byłoby nieznośnym ciężarem, albo nawet... oznaką słabości. 5 minut mniej czasu na swoje intelektualne dyrdymały na forum. Tragedia i ciężar nie do udźwignięcia.

inaczej byłbym jak ten gość z eksperymentu, gdyby stwierdził że "w sumie mogę pomóc, ale nie chce mi się marnować czasu, niech się topi." ;)

No tak, niektórzy mówią , że pieniądze pokazują kim na prawde jesteś... czasem lepiej nie wiedzieć

nie musisz się tłumaczyć, nie chodzi o poprawność polityczną
« Ostatnia zmiana: 2017-08-27, 10:23:46 wysłana przez dżonny »

Gandalf Wesoły

[#]   « 2017-08-27, 10:08:30 »
GW,
Chyba się troche poplątałeś w zeznaniach :) Mówisz że w PL trwa recesja, bo ludzie mają postawę roszczeniową i nie chcą płacić, podczas gdy sam masz podejście "należy mi się" o_O Tzn wnioskowanie rozsądne, zwłaszcza z tą czarną dupą, tylko nie wydaje mi się abyś coś chciał zmienić.

Z Twojej drugiej odpowiedzi wsnioskuję, że nie każda praca zasługuje na płacę, więc niektórzy ludzie muszą się dostosować do innych, choćby ich opinii o "sztuce wysokiej". I że są rzeczy, za które nikt nie będzie płacił, jak ta gra (hipotetyczna BTW:D)

PS. Chciałbym wierzyć, że otaczam się ludźmi reprezentującymi jakiś poziom duchowy czy intelektualny, więc w krąg koleżeński mi się wie wpraszaj ;>

Ja nie twierdze, ze mi sie cos nalezy w stylu, w jakim ty to rozumiesz. Uwazam, ze kazdemu czlowiekowi nalezy sie rowny start i to wszystko. W PL rzadza uklady a nie wolny rynek. Tu jest roznica. Myslenie ludzi tutaj ciagle polega na tym, aby sie nachapac jak najszybciej nie myslac o innych. Dlatego z PL ludzie ciagle wyjezdzaja, a nie przyjezdzaja i to raczej szybko sie nie zmieni.

Sorki, ale skoro horror uwazasz za cos, co zasluguje na uwage to chyba jednak sie nie dogadamy. Sa pewne granice etyczne, ponizej ktorych zaczyna sie upadek. A ze dzis wedlug filozfii neoliberalizmu ,,wszystko mi wolno, wszystko jest dozwolone, wszystko jest na sprzedaz" ludzie fascynuja sie czyms, co jest ponizej wszelkiej normy, to juz ja nic nie poradze. Wdocznie czlowiek musi upasc bardzo nisko aby mogl sie podniesc.

Lynd Seagull

• Global Moderator
  • mój Nick moim Dziełem
[#]   « 2017-08-27, 10:02:21 »
GW,

healingintelect

• Status: Zaawansowany
[#]   « 2017-08-27, 09:45:26 »
Już mówiłem, że trzeba zmienić siebie. Ja Ci pozwalam na absolutnie wszystko :)

Gandalf Wesoły

[#]   « 2017-08-27, 09:29:16 »
W tym momencie, akceptuję każdą ideologię, ponieważ Ci ludzie moją wolną wolę i jest to przejaw samorealizacji. Oni czują się dobrze wyznając socjaldemokracje, czy hiperhapitalizm. Jeżeli o mnie chodzi, to, czy będę żył w Polce, Chinach,USA, Rosji, jestem pewny na 100%, że żyłoby mi sie tak samo dobrze jak teraz.

Jest 1 problem. Zawsze, gdy będziesz trafiał na ludzi, którzy chcą realizować się według własnej wolnej woli, będziesz atakowany energetycznie, lub fizycznie. Nie jest ważne, że oni są niespołeczni, czy niesocjalni, to jest ich wolna wola i każdy, kto będzie próbował w to ingerować będzie cierpiał. To samo tyczy się lewicy, która chce zmieniać prawicę i prawicy, króra chce zmieniać lewice.

Aha, czyli mam sie biernie dostososywac do tego, co jest i rezygnowac z tego, co ja chce na rzecz tego, co chce ogol?

Nie! Nie bedzie tak. I tyle.

healingintelect

• Status: Zaawansowany
[#]   « 2017-08-27, 09:16:30 »
W tym momencie, akceptuję każdą ideologię, ponieważ Ci ludzie moją wolną wolę i jest to przejaw samorealizacji. Oni czują się dobrze wyznając socjaldemokracje, czy hiperhapitalizm. Jeżeli o mnie chodzi, to, czy będę żył w Polce, Chinach,USA, Rosji, jestem pewny na 100%, że żyłoby mi sie tak samo dobrze jak teraz.

Jest 1 problem. Zawsze, gdy będziesz trafiał na ludzi, którzy chcą realizować się według własnej wolnej woli, będziesz atakowany energetycznie, lub fizycznie. Nie jest ważne, że oni są niespołeczni, czy niesocjalni, to jest ich wolna wola i każdy, kto będzie próbował w to ingerować będzie cierpiał. To samo tyczy się lewicy, która chce zmieniać prawicę i prawicy, króra chce zmieniać lewice.

Gandalf Wesoły

[#]   « 2017-08-27, 08:44:06 »
Gndalf

To jest trochę krzywdzące z twojej stony, takie ingerowanie w somorealizację dżonego, on lubi te neoriberalizmy i takie tam. Nie wydaje mi się, żeby on, tobie mówił w jakim systemie masz żyć i do czego masz się dostosowywać.

Ostatnio wymyśliłem fajną afoirmację:

Ja... pomagam innym w uwolnieniu się od przyczyn ich cierpienia.

Dostałem super efekt w postaci wszechobecnie płynącej do mnie pomocy.

A ja nie lubie, i dodatkowo widze, co filozofia neloberalizmu czyli ,,mam wszystko w dupie" robi na tym swiecie. A robi totalne spustoszenie, bo pozbawia ludzi na calym swiecie socjalnej podstawy, dzieki ktorej mozemy zyc w dosc dobrze zorganizowanym swiecie, gdzie teoretycznie kazdy ma szanse na dojscie do czegos. Neoliberalizm zas to powrot do hper-kapitalistycznych zasad, w ktorych posiada wylacznie ten, kto ma wiecej sprytu, cwaniactwa lub pieniedzy.

Chcesz neoliberalizmu? Wyjedz do USA. Poki zyjesz w Europie, dostosuj sie do zasad, jakie tutaj panuja.
« Ostatnia zmiana: 2017-08-27, 08:48:22 wysłana przez Gandalf Wesoły »

Gandalf Wesoły

[#]   « 2017-08-27, 08:42:09 »
I dlatego w PL ciagle trwa recesja podczas, gdy na Zachodzie rynek pracy kwitnie i ma sie dobrze bo tam ludzie doskonale wiedza, ze aby cos miec, trzeba najpierw w cos zainwestowac. A Polacy ciagle maja podejscie ,,nalezy mi sie" i tkwia w czarnej dupie.

Kolego, za rzeczy choldiwe to ja uwazam sztuke na wysokim poziomie, a nie tandetne horrory Twojego kalibru. Ja na pewno za taki badziew placic nie zamierzam.
« Ostatnia zmiana: 2017-08-27, 08:47:42 wysłana przez Gandalf Wesoły »

Lynd Seagull

• Global Moderator
  • mój Nick moim Dziełem
[#]   « 2017-08-26, 21:13:47 »
zdziwilbys sie, ze znalezc kogos, kto przyjmie ucznia od podstaw jest bardzo trudno, wszyscy chca juz wykwalifkowanych pracownikow
I to mnie nie dziwi: aby kogoś wyszkolić, trzeba poświęcić swój czas nadal wykonując swój zawód. To nawet nie jest hobby. Więc chyba lepiej poświęcić ten czas na zarabianie, albo ustalić adekwatną cenę za przyuczanie.

No ja akurat w tematyce horrorow nie gustuje, chyba, ze jest produkcja np. z Klausem Kinskim badz jakis arcyswietny remake klasyki w stylu Dracula.
A widzisz, czyli przemawiają do Ciebie też rzeczy "chodliwe." Więc kto w Twoim idealnym systemie będzie płacił za rzeczy, które ktoś chce tworzyć ale nikt nie chce konsumować (bądź konsumenci są zbyt oglegli geograficznie/informacyjnie)?