Autor Wątek: Cechy urzeczywistnienia - różne pytania  (Przeczytany 2108 razy)

Sylvia

 • Wiadomości: 1 726
 • Płeć: Kobieta
  • www.sylwiawolf.com
 • Sylwia Wolf - terapeuta, trener EFT, Instruktor Theta Healing, Regreser, Matryca Energetyczna, Bars, więcej www.sylwiawolf.com Artykuły: http://www.ezosfera.pl/sylwiawolf/artykuly
 • Status: Ekspert
[#]   « 2017-06-08, 15:03:19 »
dżonny
Można to zgeneralizoawać pt.radość-smutek, radość-lęk, prostota-manipulacje, akceptacja-krytycyzm, życzliwość-niechęć, życzliwość-wrogość, szczerość-zakłamanie, otwartość-oddzielnie, itd, jednak jest to materiał na tomy, bo u każdego może być to trochę inaczej. Po to jest samoświadomość, żeby odkryć własne emocje, decyzje, przekonania i myśli, które nas blokują, na przejawianie siebie. '
Może dobrze zacząć od tego czy czujesz jakieś emocje na co dzień w różnych sytuacjach, czy potrafisz je nazwać,  czy nie czujesz ich, bo odcinasz.

Jeśli pracujesz systemie, któremu służy ten podział na czakramy, to ma on sens, jednak jeśli to jest EFT, to lepiej wiedzieć, że każda z tych cech wibruje w każdym miejscu człowieka, w każdej komórce i w aurze.


Frisky

 • Wiadomości: 5 716
 • Płeć: Mężczyzna
 • Status: Obserwator
[#]   « 2017-06-08, 13:47:33 »
w luźnym związku z pytaniami:
cechy urzeczywistnienia to jak nazwa wskazuje cechy pojawiające się w pełni po urzeczywistnieniu, ((albo takie które z tym stanem kojarzymy) - więc tutaj pierwotną przyczyną blokującą jest brak oświecenia hehe, więc gdy ktoś chce je doświadczać czy przejawiać je w 100% warto skupić się na dążeniu do oświecenia się : ) często spotyka się postawę odwrotną - realizuje się inne cele, a jako dodatek mający im służyć, rozwija się te cechy które mają być z założenia cechami urzeczywistnienia... a potem nawet próbuje się określać poziom swojego rozwoju duchowego na tej podstawie (!)

....więc tutaj na tej drodze do oświecenia przydaje się rozwijanie cech prowadzących do urzeczywistnienia, np. w formie wskazań , zakazów etc., a wraz z urzeczywistnianiem się naturalnie pojawiają się różne cechy urzeczywistnienia

 w innym przypadku często kończy się to tak jak wspominałem w wątku o mocy - jest w 100% rozwinięte poczucie mocy, a nie ma ułamka manifestacji tego, takiej jaka jest u oświeconych : )
 
inny przykład:
ludzie którym wychodziło że mają od dawna w 100% rozwiniętą miłość reagowali gwałtownie i negatywnie na hasło bezwarunkowej miłości (!),  twierdząc że jest to nieosiągalny ideał na tych etapach przedoświeceniowych...  i faktycznie miłość w ich wydaniu przybierała różne formy - od miłego uczucia po jakieś działania z tym związane ...zwykle z  domieszką egocentryzmu i egoizmu, czy też pożądania, przywiązania, i temu podobnych ograniczeń i zaślepień
na tym przykładzie widać że 100% rozwinięcia i przejawiania cech na danym etapie rozwoju, nie jest tym samym co 100% rozwinięcia cechy urzeczywistnienia będąc w stanie oświecenia, często jest to prawdziwa przepaść

czyli warto się przyglądać sobie - niezależnie od stopnia rozwinięcia cech i etapu rozwoju - na ile są to czyste cechy (i co  je faktycznie wciąż zanieczyszcza i ogranicza) na podstawie tego  jak się przejawiają w życiu, w jakich sferach i pod jakimi warunkami - np. taka 100% moc na poziomie materii i na innych poziomach, 100% miłość w działaniu i relacjach etc.,  z czym się łączą, do czego te cechy w takiej postaci prowadzą i jakich cech potrzebujemy na naszej drodze do oświecenia, bo może się okazać że nie ma ich na tej liście, a są istotne  : ))

« Ostatnia zmiana: 2017-06-08, 13:52:52 wysłana przez Frisky »

dżonny

 • Wiadomości: 725
 • Płeć: Mężczyzna
 • Status: Poszukujący
[#]   « 2017-06-08, 10:31:17 »
A potrzebne mi to dlatego, że posługuje się EFT i myślę że takie podejście to trafia w pierwotne przyczyny i pozwala znaleźć ta pierwszą warstwe. Zwlaszcza jak czuje jakis ubytek w danej kwestii.

dżonny

 • Wiadomości: 725
 • Płeć: Mężczyzna
 • Status: Poszukujący
[#]   « 2017-06-08, 10:12:56 »
Nie chcę już zakładać kolejnego wątku z kolejną "cechą urzeczywistnienia", wiec niech będzie taki zbiorczy, a tamte dwa watki - bezpieczeństwo i moc , moga sie przydac ua gdyz to czesto poblokowane.

A kolejne pytanie mam o coś takiego jak czystość , co jest tego przeciwienstwem, jakie emocje i działania to blokują? oraz jakie sa skutki przyblokowania?

Lista cech urzeczywistnienia:
1 podstawa – niewinność zdrowie moc spełnienie błogość
2 hara – bezpieczeństwo ugruntowanie życzliwość akceptacja zgoda niezależność wygoda zadowolenie przyjemność
3 splot – radość wdzięczność szacunek dostatek pełnia ciepło przebaczenie
4 serce – szczerość miłość ciepło radość ufność hojność otwartość
5 gardło – spontaniczność łatwość otwartość lekkość delikatność swoboda wolność lojalność radość
6 3 oko – pewność cierpliwość bezstronność mądrość sprawiedliwość zdecydowanie spokój radość
7 korona – piękno szczęśliwość prostota prawda rzeczywistość

Miłość, światłość i czystość są na każdym z czakramów.

Byłoby ciekawe wiedzieć jakie emocje blokuja ktore cechy, na teraz interesuje mnie czystość.
« Ostatnia zmiana: 2017-06-08, 10:18:10 wysłana przez dżonny »