Autor Wątek: Religie rozwojowców - szkodliwe przekonania  (Przeczytany 2891 razy)

Frisky

 • Wiadomości: 5 789
 • Płeć: Mężczyzna
 • Status: Obserwator
[#]   « 2017-09-14, 12:48:44 »
skoro ogólnie (bo mam nadzieję że nie wyczytałeś tego z tej wypowiedzi Junckera o zrównaniu płac w całej UE,  bo ona jakby temu przeczy co tu napisałeś) no to jest to jakiś twój osobisty system przekonań, stworzony z wycinkowych faktów, historycznych odniesień, przejętych od innych przekonań (często będących nośnikami negatywnych emocji) spojonych razem  dzięki odpowiednio ukierunkowanej  twórczej wyobraźni : )

10 priorytetów Komisji na lata 2015–2019
https://ec.europa.eu/commission/priorities_pl

Biała księga w sprawie przyszłości Europy
https://ec.europa.eu/commission/white-paper-future-europe_pl

Michael

 • Wiadomości: 20
 • Status: Poszukujący
[#]   « 2017-09-14, 12:37:36 »
A w ogóle to wydaje się jakby KE działała w taki sposób. Jest taka zasada i prawo w UE które mniej więcej oznacza że Unia szanuje bogactwo kulturowe i różnorodność kulturową Europy i jej regionów. No i mam takie wrażenie czasem że KE pasuje robienie polityki w taki sposób jakby szanowała poszczególne regiony Europy i ich kultury w specyficzny sposób. I w tym sposobie mieści się podejście do regionu jakim są Niemcy i samych Niemców jako tego kto ustanawia co jest dobre a co złe, który jest Absolutem, któremu należy się pierwszeństwo we wszystkim bo ma taką specyfikę kulturową by podbijać i ustanawiać swój porządek czy to się komuś podoba czy nie, również innym narodom i krajom europejskim. I należy to uszanować bo to taka specyfika kulturowa Niemiec, a oni mają prawo do swojej specyfiki kulturowej która nakazuje im być hegemonem wobec innych.

I to wszystko oczywiście w imię poszanowania różnorodności kulturowej Europy.

Z drugiej strony KE zachowuje się czasem tak jakby specjalnie chciała by Polacy byli dalej tym pańszczyźnianym narodem Europy, oczywiści mają poszanowanie dla naszej specyfiki kulturowej i historycznej ze większość narodu pochodzi od chłopstwa które było w państwie człowiekiem gorszej kategorii, że mamy ciągoty do zbierania cięgów "za nas i za was", że w pokorze dźwigamy swój krzyż, że poświęcamy się dla innych, że mamy ciągle od dawna gorzej niż inni i to przecież dla nas takie normalne... Oni to uszanują, oni to zrozumieją. Oni uszanują to że jedni w Europie mają kulturę do wymierzania batów a inni mają w Europie mają kulturę do przyjmowania batów. Jakież to wyrozumiałe.

I to wszystko oczywiście w imię poszanowania różnorodności kulturowej Europy.

Frisky

 • Wiadomości: 5 789
 • Płeć: Mężczyzna
 • Status: Obserwator
[#]   « 2017-09-14, 12:17:35 »
Leszek
Cytuj
O, jak cudownie. Więc tylko Kaczor nas gnębi! O jak cudownie :)

ja tam nie czuję się gnębiony hehe, więc chyba Ciebie gnębi...Twój własny umysł : )

trochę zrozumienia wystarcza by nie ulegać  paranoi sianej  przez "pognębionych", więc jeszcze raz :
"Eksperci podczas rozmowy zwrócili uwagę, że polski Rząd jest przeciwny zrównaniu płac w całej Unii Europejskiej. Równa płaca za pracę jest niemożliwa i wynika to z faktu, iż płaca minimalna w poszczególnych krajach jest zróżnicowana. Ma na to wpływ odrębny rozwój gospodarczy krajów UE."
http://www.ocrk.pl/aktualnosci/rowna-placa-prace-debata

Michael
Cytuj
Jak to jest że przez tyle lat Unii nie przeszkadza wogóle fakt że w Polsce tak wielka rzesza ludzi ma tak niskie płace( prawdopodobnie po to by stale utrzymywała się sytuacja taka że jest ciągle spora grupa ludzi z na tyle niskimi dochodami że stanowi ona bazę z której pochodzą Polacy chętni podjęcia pracy w jednym z zachodnich krajów Unii).

jeszcze raz:
"Juncker poparł zasadę zrównania wynagrodzeń za świadczenie takiej samej pracy. O wyeliminowanie dumpingu socjalnego, zarzucanego krajom Europy Wschodniej, w tym Polsce, apelowali w środę także europosłowie. - Za taką samą pracę zawsze przysługuje taka sama płaca. To stara reguła, do której należy wrócić - oświadczył szef KE."
https://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/place-w-unii-europejskiej-bruksela-chce,161,0,1899425.html

dla niezorientowanych, dla węszycieli spisków, pognębionych i dla siewców paranoi:
Skąd biorą się różnice w zarobkach między krajami?
http://geopolityka.blog.onet.pl/2009/12/06/skad-bior-sie-roznice-w-zarobkach-midzy-krajami/

Michael

 • Wiadomości: 20
 • Status: Poszukujący
[#]   « 2017-09-14, 11:56:28 »
Cytuj
No to ja poczekam na pełne zrównanie płac :)
No właśnie. Jak to jest że przez tyle lat Unii nie przeszkadza wogóle fakt że w Polsce tak wielka rzesza ludzi ma tak niskie płace( prawdopodobnie po to by stale utrzymywała się sytuacja taka że jest ciągle spora grupa ludzi z na tyle niskimi dochodami że stanowi ona bazę z której pochodzą Polacy chętni podjęcia pracy w jednym z zachodnich krajów Unii).

Jeśli chodzi o ten dumping socjalny
Fragment definicji
Cytuj
Pojęcie charakteryzuje sytuację, w której konkurencyjność marki lub produktu podnoszona jest nie w wyniku czystych zasad takich, jak choćby wzrost wydajności i produkcyjności zasobów ekonomicznych, zaś w wyniku niskich płac i braku zabezpieczenia socjalnego dla pracowników. W praktyce zjawisko to, poprzez niskie wynagrodzenia, koszty społeczne oraz standardy, pozwala władzom wielu państw organizować w kraju tańszą produkcję, jak również zachęcać zagranicznych przedsiębiorców do inwestycji bezpośrednich.
Styknie, ale jak ktoś chce całą to proszę:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Dumping_socjalny

Dlaczego KE nie podejdzie do tego od drugiej strony. Przecież równie dobrze może narzucić mniejsze płace dla zarządów, dyrekcji, menadżerów, właścicieli z zachodnich firm transportowych i w ten sposób obniżyć koszty usług transportowych zachodnich firm by były konkurencyjne z polskimi. Jak pomysł Junkera motywowany był zasadą równości to powyższa propozycja też może być motywowana zasadą równości.
Można oczywiście powiedzieć że dyrektorzy i zarząd to też pracownicy bo według ekonomii nimi faktycznie są(jedynie właściciele nie sa pracownikami), i też nie można obniżać ich wynagrodzeń ale to trochę inna bajka bo była mowa o konkretnej grupie wśród pracowników firm transportowych a mianowicie kierowców.

No ale myśle ze może chodzić o coś innego. Otóż polskie firmy nie mogą liczyc na takie dotacje od państwa polskiego na jakie mogą liczyć firmy niemieckie od niemieckiego czy francuskie od francuskiego. I teraz załóżmy że polscy przewoźnicy wyrównają wynagrodzenia i zabespieczenie socjalne polskim kierowcą do poziomu ich kolegów z niemiec. Ceny usług polskich i zachodnich przewoźników się zrównują. Klienci firm transportowych(tych które działają w obrębie relatywnie całej Unii) to z gróbsza firmy zachodnie. Mogli by się zmówić(chodź nawet zmowa nie jest konieczna) do korzystania z usług firm transportowych zachodnich wykańczając firmy polskie(miejmy na uwadze że firmy zachodnie ciągle mają opiekę i dopłaty od państwa której nie mają polskie). To powoduje po pewnym czasie że firmy polskie znikają z rynku. Na ich miejsce wchodzą firmy niemieckie(dostają ciągle wsparcie polityczne i finansowe od państwa niemieckiego) i inne zapełniając lukę powstałą po odejściu tych polskich.Leszek.Zadlo

 • Wiadomości: 10 579
 • Płeć: Mężczyzna
  • Cuda Ducha
 • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
 • Status: Ekspert
[#]   « 2017-09-14, 00:20:08 »
No i stało się - to co dotychczas było normalne i zgodne z naturą, jest uważane za nienormalne, jest nie na topie, jest niezgodne z trendami, jest BE. A to co niezgodne z naturą, jest trendy, jest nowoczesne, idzie z duchem czasu, jest CACY.
Tak, to są główne tezy nowej religii dla pseudorozwojowców. Popularyzowane w całej UE.

Leszek.Zadlo

 • Wiadomości: 10 579
 • Płeć: Mężczyzna
  • Cuda Ducha
 • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
 • Status: Ekspert
[#]   « 2017-09-13, 21:08:06 »
A co to ma wspólnego z religią rozwojowców?
A to, że naiwniakami łatwo sie manipuluje powołując się na tak szlachetne idee, jak "wolność, równość, braterstwo". .

Leszek.Zadlo

 • Wiadomości: 10 579
 • Płeć: Mężczyzna
  • Cuda Ducha
 • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
 • Status: Ekspert
[#]   « 2017-09-13, 21:06:41 »
Akurat znam sytuację w transporcie i wiem, że KE bredzi nt. rzekomych cen dumpingowych polskich firm.  Cel tej gry (nie tylko tej) KE jest nieczysty.
Ktoś, kto się nie zna na podstawach ekonomiki przedsiębiorstw czy ekonomii politycznej, może łyknąć takie bzdury. Tymczasem DUMPING to sprzedawanie produktów i usług PONIŻEJ kosztów!
Każdy zdrowy na umyśle zapytałby się: "skąd właściciele polskich firm biorą pieniądze, żeby dopłacać do swojej działalności gospodarczej?"
Po czym dadzą jedyną możliwą odpowiedź: "Nie ma takiego źródła finansowania".
Ale ludzie dają sobie wciskać kit opierając sie tylko i wyłącznie na autorytecie Władców Europy!

Zaraz zapewne jakiś zacietrzewiony i rzekomo przytomny rozwojowiec wywali nam te posty :)

Leszek.Zadlo

 • Wiadomości: 10 579
 • Płeć: Mężczyzna
  • Cuda Ducha
 • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
 • Status: Ekspert
[#]   « 2017-09-13, 20:41:19 »
O, jak cudownie. Więc tylko Kaczor nas gnębi! O jak cudownie :)
Szkoda, że tylko  o pracę kierowców chodzi.
No to ja poczekam na pełne zrównanie płac :)

Frisky

 • Wiadomości: 5 789
 • Płeć: Mężczyzna
 • Status: Obserwator
[#]   « 2017-09-13, 17:21:03 »
jako orędownik równości w UE (rozumiem że w klimatach bycia niesprawiedliwie traktowanym, wykorzystywanym i w poczuciu niższości wobec innych- bogatszych i bardziej rozwiniętych członków UE - jeśli się mylę to mnie popraw) rozciąganej na równość płac, spokojnie możesz wywierać nacisk na tych od których to zależy, a którzy to blokują, przedtem było PO a obecnie jest to PiS, przy okazji debaty o zrównaniu płac kierowców w UE:

"Eksperci podczas rozmowy zwrócili uwagę, że polski Rząd jest przeciwny zrównaniu płac w całej Unii Europejskiej"
http://www.ocrk.pl/aktualnosci/rowna-placa-prace-debata

jeśli zatrudniasz pracowników to spokojnie możesz im płacić tyle co pracodawcy w Niemczech... nic nie stoi na przeszkodzie, a jeśli już ; )  to raczej nie Bruksela, tekst sprzed dwóch lat:

"Juncker poparł zasadę zrównania wynagrodzeń za świadczenie takiej samej pracy. O wyeliminowanie dumpingu socjalnego, zarzucanego krajom Europy Wschodniej, w tym Polsce, apelowali w środę także europosłowie. - Za taką samą pracę zawsze przysługuje taka sama płaca. To stara reguła, do której należy wrócić - oświadczył szef KE."
https://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/place-w-unii-europejskiej-bruksela-chce,161,0,1899425.html

Leszek.Zadlo

 • Wiadomości: 10 579
 • Płeć: Mężczyzna
  • Cuda Ducha
 • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
 • Status: Ekspert
[#]   « 2017-09-13, 16:29:33 »
To ja poczekam,ąż zrównają się płace w UE. Będziemy równi, co na pewno spowoduje integrowanie się równych z równymi :)

Frisky

 • Wiadomości: 5 789
 • Płeć: Mężczyzna
 • Status: Obserwator
[#]   « 2017-09-13, 15:29:19 »
warto wspomnieć w tym temacie o szerzącej się epidemii narcyzmu , tu i ówdzie jest to nawet kojarzone (mylnie) z rozwojem duchowym, więc jest to taka religia i ma też swoją mantrę:
"Narcyzm jest źródłem nadmiernej konsumpcji i nadmiernej pewności siebie, co skutkuje m.in. kryzysem ekonomicznym i ekologicznym. Konsumować, „bo jestem tego wart”. Pokolenie Ja powtarza nieustannie mantrę kulturową - „wszystko jest możliwe, wszystko mogę osiągnąć” (...) Pokolenie Ja jest narcystyczne, nastawione na "bycie sobą"
http://czachorowski.blox.pl/2013/07/Pokolenia-Ja-i-narcyzm-konsumpcji.html

ten gościu traktuje to jako etap przejściowy, nie nakłada na to wizji super złych i super silnych mocy które manipulują ludzkością (to jest domena prymitywnych idealizacji) i to jest duży plus, podejrzewa że ludzie szukają tego na czym mogą się zaczepić w trakcie rozpadu starych struktur i formowania się nowych:

"Być może najgorszy jest cywilizacyjnie i indywidualnie moment przejściowy, transformacji: kiedy nie ma jeszcze zbudowanej wspólnoty globalnej (identyfikacji ze znacznie większą społecznością już funkcjonującą w gospodarce) a już rozpadły się dawne spólnoty lokalne. Straciliśmy więzi lokalne poprzez zmianę stylu życia a jeszcze nie ugruntowało się poczucie przynależności np. europejskiej (dla mieszkańców Unii Europejskiej). W tym rozpadzie jeszcze próbujemy dzielić się na narody (wzrost nacjonalizmów) ale już gospodarczo i kulturowo funkcjonujemy w społeczeństwie globalnym, gdzie członkami wspólnoty są inni, do tej pory w identyfikacji narodowej utożsamiani jako "obcy". Być może pokolenie Ja jest bardzo przejściowym elementem transformacji kulturowej i swoistej kompartymentacji struktur."

Leszek.Zadlo

 • Wiadomości: 10 579
 • Płeć: Mężczyzna
  • Cuda Ducha
 • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
 • Status: Ekspert
[#]   « 2017-09-13, 03:11:47 »
Wielu psychomanipulatorów usiłuje narzucać rozwojowcom schemat:
"Żyj globalnie, myśl tylko o sobie" (zajmuj się tylko sobą i swoim rozwojem).

Leszek.Zadlo

 • Wiadomości: 10 579
 • Płeć: Mężczyzna
  • Cuda Ducha
 • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
 • Status: Ekspert
[#]   « 2017-09-12, 14:32:31 »
Teraz, dzięki Mariuszowi, zwróciłem uwagę na post założycielski. I powiem to, na co już wcześniej zwracałem uwagę, szczególnie w wątku o klątwach itd.
ZADZIWIA MNIE, ze rozwojowcy mają tak małe/ kiepskie pojęcia o karmie. Zadowalają się jakimś zdaniem, które usłyszeli w  przeszłości i uważają, że już wszystko im jest wiadome: "karma to kara". Z niczym im się więcej owa karma nie kojarzy, poza tym, bo tak zostali zaprogramowani  na lekcjach religii, zupełnie innej i nie używającej tego pojęcia!
Kiedy chcemy sie rozwijać duchowo, nie powinniśmy się uzależniać od obiegowych, prymitywnych, ograniczających opinii.  Jeśli ktoś chce sie wypowiadać na temat karmy, powinien przynajmniej zrozumieć, czym ona jest i jak działa, by nie powielać standardowych bzdur z lekcji religii czy innych forów, rzekomo duchowych.

Leszek.Zadlo

 • Wiadomości: 10 579
 • Płeć: Mężczyzna
  • Cuda Ducha
 • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
 • Status: Ekspert
[#]   « 2017-09-11, 23:16:02 »
Niestety, widzę, jak te tendencje pustoszą umysły ludzi, którzy dostali skuteczne narzędzie do weryfikowania swych intencji, ale  nie potrafią, lub częściej po prostu nie chcą z nich korzystać.
"Bo po co mieć świadomość, skoro łatwiej komuś wierzyć"?

dżonny

 • Gość
[#]   « 2017-09-11, 09:15:18 »
Jeśli jest jakaś "religia" rozwojowców, to znaczy, że zbłądzili i zeszli z drogi rozwoju na drogę urojeń i dogmatów.

O tym mowa. A że jest ich spora część , a może nawet większość...