Autor Wątek: Seks  (Przeczytany 53073 razy)

Sylvia

• www.sylwiawolf.com
  • Sylwia Wolf - terapeuta, trener EFT, Instruktor Theta Healing, Regreser, Matryca Energetyczna, Bars, więcej www.sylwiawolf.com Artykuły: http://www.ezosfera.pl/sylwiawolf/artykuly
  • Status: Ekspert
[#]   « 2017-10-10, 11:39:00 »
To co opisane występuje tez u kur i kogutów. Kogut potrafi udawać, że ma jedzenie dla kur, żeby z nimi kopulować.

Ciekawe połączenie obietnica i nadzieja na wspólne zrealizowanie jakiegoś długofalowego celu, jako przejaw pasożytowania.
Spotkałam się z tym wśród ludzi, akurat w innych relacjach, niż damsko-męskie. Może dlatego, że w damsko-męskich lepiej wyczuwałam prawdziwe intencje.

Frisky

• Status: Obserwator
[#]   « 2017-10-07, 13:28:21 »
tak czytam tego pedeefa i raz za razem wywołuje to u mnie szeroki uśmiech, np. :

"Wspomniane badanie nad wprowadzaniem płci przeciwnej w błąd wykazało, że mężczyźni częściej niż kobiety udają poważne zainteresowanie partnerką i perspektywami trwałego z nią związku. Udawanie zainteresowania trwałym związkiem jest przez obie płci uważane za taktykę skuteczniejszą w ręku mężczyzny niż kobiety. Mężczyźni zdają sobie z tego sprawę i udając to, co kobiety cenią sobie w trwałym związku, starają się je pozyskać dla przelotnego kontaktu. Jak zauważa biolog Lynn Margulis: „Każde zwierzę, które widzi, może też zostać wprowadzone w błąd i nakłonione do widzenia rzeczy, których nie ma”. Robert Trivers komentuje zaś, że „wprowadzanie w błąd jest pasożytowaniem na dotąd trafnym systemie komunikowania się osobników”. Kiedykolwiek samice poszukują samców skłonnych do dokonania trwałych inwestycji, znajdą się też samce, które tylko udają tę skłonność. Wśród pewnego gatunku owadów samce oferują pokarm samiczce. Po kopulacji odbierają go jej jednak i powtarzają tę samą operację z następną partnerką."

; )

Frisky

[#]   « 2017-10-07, 12:02:55 »
Ewolucja pożądania:
http://psychologiasprzedazy.biz/wp-content/uploads/2016/10/%C2%A7-Buss_David_M._-_Ewolucja_pozadania.pdf

trochę podczytałem:
"Kobiecą korzyścią z przelotnego seksu było natomiast powiększenie dostępu do niezbędnych do przeżycia zasobów. Wystarczy wyobrazić sobie niedostatek żywności nękający jakieś plemię przed tysiącami lat. Zwierzyny mało, nadchodzą mrozy, nie ma już jagód na krzakach, tylko jakiś myśliwy o szczęśliwej ręce transportuje do obozowiska upolowanego jelenia. Kobieta przełyka ślinę i za kawałek mięsa oferuje mu to, czym sama dysponuje. Seks za pożywienie, pożywienie za seks - ta transakcja musiała powtarzać się miliony razy przez tysiące lat trwania naszego gatunku.
(...)
Kobiety współczesne zdradzają upodobania wcale nieodległe od tamtych. Badania nad zaletami cenionymi u partnerów stałych i przelotnych wykazały, że w szczególności cztery zalety są wyżej cenione u kandydata na kontakt przelotny. Były to: wydawanie od początku dużej ilości pieniędzy na kobietę, dawanie jej od początku cennych prezentów, prowadzenie wystawnego trybu życia i szczodrość w udostępnianiu własnych zasobów (Buss, Schmitt, 1993). Te cztery cnoty są pożądane u mężów w stopniu umiarkowanym, u partnerów związku przelotnego pożądane są dużo bardziej. Kobiety nie lubią natomiast u kochanków oszczędności i skąpstwa sygnalizujących, że nie są oni gotowi do dzielenia się z nimi swoimi zasobami. Te po dziś dzień trwające upodobania wskazują, że kluczową korzyścią adaptacyjną kobiet z przelotnych kontaktów seksualnych był natychmiastowy dostęp do zasobów partnera. "

: )

Frisky

dżonny

• Gość
[#]   « 2017-09-28, 10:26:15 »
powiem ci jeszcze Daniel (dla twojej pomyslnosci, świadomosci, rozwoju) ze jak projektujesz na innych swoje wyobrażenia / doświadczenia z Polski , moze byc to dla kogos uwlaczajace , tak jak posądzanie o zawisc , bo nie zalapales aluzji do tego ze chwalisz sie w co drugim poscie , nawet jak jest to mało zwiazane z kontekstem (podzielenie sie skucesem jest spoko , chwalenie sie jest dziecinne i wynika z niedowartościowania) takze projektowanie swoich priorytetow zyciowych / emocjonalnych na innych moze byc irytujące
« Ostatnia zmiana: 2017-09-28, 10:34:07 wysłana przez dżonny »

dżonny

• Gość
[#]   « 2017-09-27, 23:29:05 »
Daniel,.
powodzenia tam , podsumowujac,  milo bylo cie poznac , na tyle na ile sie udalo :)

Daniel

• Gość
[#]   « 2017-09-27, 14:00:25 »
Ach, co za pech, jeszcze się nie zdążyłem niczym osobistym pochwalić, wspomniałem tylko o demografii, a już pękła żyłka niskiej samooceny i cieknie jad zawiści i złośliwości. Jakie to pięknie... polskie. Niestety, tak to Jasiu nie będziemy dyskutować.

Na koniec dodam, że powodzenia życzyłem zupełnie szczerze.

dżonny

• Gość
[#]   « 2017-09-26, 11:20:55 »
Daniel, kurde, no gdzie my jesteśmy, a gdzie ty, chyba tylko możemy uniżenie się zgodzić i bić Tobie pokłony , że zrealizowałeś ten cel o którym na pewno wszyscy tutaj marzą  i wyjechałeś do Australii.
Tyle, że sam piszesz, że przestępstwa są wszędzie, więc tobie powodzenie przyda się chyba tak samo.
Co do spostrzeżeń nt emigracji w większości się 100% zgadzam i fajna anegdota o motorynkach :)

Muzulmanie napastuja seksualnie i gwalca -> wniosek: Islam to religia gwalcicieli. Jest to przyklad blednego myslenia i wnioskowania, takiego na poziomie wspomnianych motorynek. Dla mnie gwalcicielami nie sa muzulmanie, ale ludzie, niezaleznie od religii. Podalem przyklad 2500 przestepstw popelnianych dziennie w chrzescijanskiej Polsce aby to wlasnie pokazac. Statystycznie, poziom przestepstw (jak i tych seksualnych) w krajach islamu jest podobny do krajow chrzescijanskich, zreszta obydwa wyznania sa fundamentalnie dosc zblizone.

Ale chyba upadłeś na głowę posługując się "statystykami" gwałtów z krajów takich jak Iran czy innych krajów muzłumańskich. Statystycznie to ogromna większość przestępstw seksualnych jest niezgłaszanych nawet w cywilizowanych krajach, a jak sa zgloszone to bardzo ciężko to udowodnić i jest 'słowo przeciwko slowu', a co dopiero tam, gdzie kraje są nierozwinięte i ogólnie system prawny działa jak w śrendiowieczu. Nie wyobrażam tam sobie uczciwego dla kobiety procesu o gwałt, czy jakieś inne wykorzystywanie seksualne. Ogólnie szkoda czasu tłumaczyć co może się tam w tych tematach dziać, w kraju gdzie zgwałcona kobieta nawet może pójść za to siedzieć, jak ktoś nie widzi tego, to ma chyba beton na widzenie. Ale NIE BYŁEM TAM (I nie wybieram się!) więc może nie mam prawa się na ten temat wypowiadać :P

Co do statystyki podawanie państwa-miasta Singapuru jako kraj w zestawieniu z innymi , to wnioskowanie jak w tym dowcipie o motorynkach. Powiem ci , że Monaco tutaj nie przyjmuje uchodźców , nie słyszałem o gwałtach (byłem kilka razy i nie widziałem gwałtu - więc info z pierwszej ręki !!!;) i ogólnie jest bajka. Więc zapraszamy z powrotem do europy !! Możesz nawet zamieszkać w samym Monaco, jako że jestes bogaty.   

Natomiast jak już temat został poruszony , moda na zamachy w społecznościach islamskich jest też w Tajlandii oraz na Filipinach (choć tam żelaznoręki przywódca poradzi sobie z tym raz - dwa, choćby miał wyciąć w pien wszystkich islamistow).

Daniel

• Gość
[#]   « 2017-09-26, 05:22:05 »
Sylwia,
byl kiedys taki dowcip o gosciu, co przyjezdzal do miasta czerwona motorynka i zabijal mieszkancow, w koncu zostal jeden koles tylko, ktory wkurzony wisiadl na zielona motorynke, zlapal i zabil tego na czerwonej. Wniosek: zielone motorynki sa szybsze od czerwonych.

Proponuje poczytac o typowych bledach popelnianych w logicznym rozumowaniu (jest dobry art na wikipedii o tym), bo wieszkosc przykladow tutaj przytaczanych miesci sie w takich wlasnie kategoriach. Muzulmanie napastuja seksualnie i gwalca -> wniosek: Islam to religia gwalcicieli. Jest to przyklad blednego myslenia i wnioskowania, takiego na poziomie wspomnianych motorynek. Dla mnie gwalcicielami nie sa muzulmanie, ale ludzie, niezaleznie od religii. Podalem przyklad 2500 przestepstw popelnianych dziennie w chrzescijanskiej Polsce aby to wlasnie pokazac. Statystycznie, poziom przestepstw (jak i tych seksualnych) w krajach islamu jest podobny do krajow chrzescijanskich, zreszta obydwa wyznania sa fundamentalnie dosc zblizone.

Tymczasem, najwiekszym problemem w tej calej sprawie emigrantow nie jest islam, lecz kompletnie niezrownowazona i samobojczo chora polityka emigracyjna Unii. W ostatnich latach wpuszczono 3 miliony ludzi, z ktorych, jak pokazuja statystyki, 2/3 to mezczyzni, 1/3 to kobiety i dzieci. Czyli, sila rzeczy w tej grupie jest ponad 1 milion facetow, nie znajacych obyczajow i kultury, nie znajacych jezyka i nie majacych w wiekszosci pracy, i ktorej czesci tez biali ludzie zbomardowali chaty i zniszczyli zycie, to, jak myslisz, jakie moga byc rezultaty? Bardzo, bardzo negatywne. Historycznie takie sytuacje spoleczne, gdy wchodzila w gre niekontrolowana emigracja, zawsze tworzyly strefy biedy, slumsow i zwiekszonej przestepczosci - i to wlasnie sobie zafundowala sobie Europa. I nie ma znaczenia czy to sa muzulmanie, czy ktokolwiek inny, milion sfrustrowanych, odizolowanych spolecznie facetow to zawsze bedzie problem - wpusc milion Zulusow do Europy i bedzie to samo. Poczytaj sobie o powstawaniu faweli w Brazylii, bardzo podobna historia (z maly wyjatkiem, ze byla to migracja wewnetrzna ze wsi do miast), albo slumsow w Manili czy Kalkucie, itd. - przykladow historycznych jest mnostwo. Czysty spoleczny debilizm i ignorancja rzadzacych. Coz, kto nie zna historii, jest skazany na jej powtarzanie.

Tymczasem, mozna bylo inaczej, jak w Australii i podalem dobry przyklad - jest tu okolo 3% muzlumanow i lacznie ponad 25% obywateli urodzonych poza granicami kraju, ale polityke prowadzono znacznie rozsadniejsza, znaczy taka, ze wiekszosc przybyszy zostala zintegrowana i zasymilowana z reszta spoleczenstwa, przez co praktycznie nie ma tu absolutnie zadnych problemow, ktore sa w Europie. Podobnie tez wyglada w multikulturowej Kanadzie, Nowej Zelandii, Hong Kongu czy Singapurze. Taka ciekawostka, w tym ostatnim az 15% spoleczenstwa to muzulmanie - i Singapur to DRUGI NAJBEZPIECZNIEJSZY KRAJ SWIATA - zarowno wg statystyk przestepczosci jak i z mojego doswiadczenia, jako ze bylem tam chyba z 6 czy 7 razy. I jak to wpasujesz w negatywne stereotypy?...

No coz, nie moje podworko i nie moj problem juz, jako ze niewiele sie tutaj juz ucze ani rozwijam to chyba czas zwinac swoje zabawki. Zycze powodzenia, i Wam i calej Europie, bedzie bardzo, bardzo potrzebne.

Facilite

• Gość
[#]   « 2017-09-25, 23:22:07 »
No wiesz, myślałam że nasza dyskusja dotyczy czasów obecnych :P
Ale ok, rozumiem o co Ci chodziło.

dżonny

• Gość
[#]   « 2017-09-25, 15:15:05 »
Chodziło mi o to , że w innych kulturach oprócz islamu też tak postępują wobec kobiet. Tak były wszystkie kobiety traktowane w zachodniej kulturze do lat moze 60 XX w.  No może nie wszystkie, wiadomo.

Facilite

• Gość
[#]   « 2017-09-25, 14:50:57 »
Mnie chodziło o tę Twoją wypowiedź:

Oczywiście jest to bardzo, bardzo krzywdzące, ale nie powiedziałbym że jest to "znak firmowy" właśnie islamu.

Wg mnie nie do końca dostrzegałeś, bo to znak firmowy właśnie islamu :P

dżonny

• Gość
[#]   « 2017-09-25, 14:46:50 »
Dostrzegałem i pisałem że to widzę :P

u innych ;-)

Facilite

• Gość
[#]   « 2017-09-25, 14:18:03 »
mam obciazenia typowo islamskie jesli chodzi o podejscie do kobiet

Pewnie dlatego nie dostrzegałeś w Islamie tego, o czym pisałam (własnie ten stosunek do kobiet) i nie widziałeś w tym (ich postępowaniu) nic zdrożnego.
« Ostatnia zmiana: 2017-09-25, 14:23:55 wysłana przez Facilite »

dżonny

• Gość
[#]   « 2017-09-25, 10:51:19 »
Teraz wiem ze to w islamie bylo w latach 12XX bo doszlo do mnie ze bylo to przed innym, podobnym wcieleniem , ktore na pewno bylo w latach 13XX..