Autor Wątek: Mam pytanie... - czyli do wszystkich "guru" :))  (Przeczytany 240180 razy)

dżonny

• Status: Poszukujący
[#]   « 2017-07-26, 00:14:51 »
Potem poproszę o porównanie liczby niewolników wczoraj i dziś, ze szczególnym uwzględnieniem wieków XIX wzwyż.

No jak w Bangladeszu dzieciaki szyją ci dżinsy za 2$ dziennie 12h czy 16h Chinczyk sklada jakies klamoty - zobacz na wiki ile ich jest, przyjmij dla bezpieczenstwa ze tylko 5% ludnosci jest po prostu niewolnikami i tak wyjdzie, że jest ich więcej niż kiedyś. Po prostu w RPA czy USA bylo o tym glosno bo panisko się bogacił na murzynach, a teraz jest cicho, bo kazdy chce mieć dżinsy i elektronikę no i niewolnik myśli, że jest wolny, ludzie zmanipulowani bardziej niż kiedyś, w tym "wyzwolone" kobiety.

Co do kobiet, nie będzie darmowych nauk , jak ktoś chce , niech zastanowi się, czy chodzi o świadomość , czy moze o o rodzaj i podział obowiązkow, jakie wymuszało ówczesne proste życie. Jest też coś takiego jak odmienna natura yin i yang, faceci są z natury nastawieni ekspansywnie. Rownież dzisiaj wielu szefow firm, politykow i w innych zawodach dominuja faceci, mimo ze nikt kobiet , przynajmniej na zachodzie, pod tym wzgledem nie dyskryminuje.
« Ostatnia zmiana: 2017-07-26, 00:17:42 wysłana przez dżonny »

healingintelect

• Status: Zaawansowany
[#]   « 2017-07-25, 23:47:06 »
Lynd

Chyba się nie doczekasz

Lynd Seagull

• Global Moderator
  • mój Nick moim Dziełem
[#]   « 2017-07-25, 23:41:42 »
No tak, przecież teraz człowiek jest takim niewolnikiem choćby McDonaldsa: McDonalds może go zabić*, ma prawo do jego pracy za darmo*, ma pełną możliwość decydowania o jego losach*, może odebrać mu jego dzieci*.

Czekam na tę listę kobiet! Bo przecież od starożytności miały prawo do edukacji, samostanowienia i uczestnictwa w życiu politycznym, prawda?

W sumie to jeszcze chętnie usłyszałbym coś o prawach dzieci....

--
W przenośni, w innej formie. Ale w sumie w zasadzie praktycznie tak samo.

healingintelect

[#]   « 2017-07-25, 23:38:53 »
Ja nie jestem ich niewolnikiem co nie zmienia faktu, że wielu ludzi jest. Taka karma.

Wielu innych ludzi ma wolną wolę, to jest klucz. Na chwilę obecną muszą, lub chcą tak żyć i koniec, Ty tego nie zmienisz.

Zapytaj się siebie co chcesz, lub nie chcesz od życia i uświadom sobie, że to Ciebie tutaj sprowadziło. Wcześniej egzystowałeś w bezwarunkowej miłości i nagle zapragnąłeś doświadczać jakichś emocji, lub sytuacji.

Gandalf Wesoły

[#]   « 2017-07-25, 23:35:12 »
W skrocie:
Ludzie chcą zmienić świadomość, zabezpieczają się przed złem ktore zaistniało, likwidują je niby, tworzą prawa, a ono wychodzi w innej formie, np inny rodzaj niewolnictwa , inny rodzaj wojny, inny rodzaj wykorzystywania i analogicznie z pozostałymi kwestiami..potrafią zmieniać tylko na zewnatrz.

Dlatego tak nurtuje mnie pytanie, po co tu jestem. Dwa, że coraz bardziej dochodzę do wniosku, że trzeba mieć na to wszystko w......e.

dżonny

[#]   « 2017-07-25, 23:33:08 »
W skrocie:
Ludzie chcą zmienić świadomość, zabezpieczają się przed złem ktore zaistniało, likwidują je niby, tworzą prawa, a ono wychodzi w innej formie, np inny rodzaj niewolnictwa , inny rodzaj wojny, inny rodzaj wykorzystywania i analogicznie z pozostałymi kwestiami..potrafią zmieniać tylko na zewnatrz.

Gandalf Wesoły

[#]   « 2017-07-25, 23:30:32 »
Gandalf

Odpowiedz sobie co chcesz, lub nie chcesz od życia, to jest wszystko co Cię tu trzyma.

Możesz być niewolnikiem korporacji tylko na własne życzenie. Dlaczego nie wyjedziesz w himalaje i nie będziesz żył jak amisz?

Ja nie jestem ich niewolnikiem co nie zmienia faktu, że wielu ludzi jest. Taka karma. W starożytności też nie każdy nim był.

Myślałem o ogrodnictwie bądź osiedleniu się gdzieś w eko-wiosce, z dala od ludzi. Serio.

Ale póki co potrzebuję dowiedzieć się, co mnie tu na Ziemię sprowadziło.

turbogluten

[#]   « 2017-07-25, 23:30:27 »

healingintelect

[#]   « 2017-07-25, 23:26:15 »
Gandalf

Odpowiedz sobie co chcesz, lub nie chcesz od życia, to jest wszystko co Cię tu trzyma.

Możesz być niewolnikiem korporacji tylko na własne życzenie. Dlaczego nie wyjedziesz w himalaje i nie będziesz żył jak amisz?

dżonny

[#]   « 2017-07-25, 23:25:15 »
Lynd - może jutro. Dziwne że muszę jeszcze przekonywać i na prawde nic nie świta ;) więc nie wiem czy jest sens.
« Ostatnia zmiana: 2017-07-25, 23:32:55 wysłana przez dżonny »

Gandalf Wesoły

[#]   « 2017-07-25, 23:22:04 »
To ja od kolegów, białych mężczyzn, poproszę o listę wpływowych kobiet z okresu ostatnich 3000 lat. Może być polityka, nauka albo pozycja religijna. Możemy się skupić tylko na cywilizacji zachodniej.
Potem poproszę o porównanie liczby niewolników wczoraj i dziś, ze szczególnym uwzględnieniem wieków XIX wzwyż.
A proponuję zakończyć rozprawką w temacie "Ludobójstwo: kit czy hit? Fala międzynarodowego poparcia dla hitlerowskiego Ostatecznego Rozwiązania w latach 1942-1945".

Ja podam punkt nr. 2: światowy korporacjonizm. Wszyscy jesteśmy jego niewolnikami choć słowo niewolnik mocno zmieniło swoje znaczenie. Dziś nie trzeba ludzi zakłuwać w kajdany, aby ich zniewolić. Można ich do małego dziecka zmanipulować i coś wmówić.

Gandalf Wesoły

[#]   « 2017-07-25, 23:20:32 »
Jesteś tutaj, bo chcesz doświadczać dobra i zła.

Skąd ta pewność? Poprzyj to konkretnymi wywodami. Gdybanie nic nie wnosi, a tylko pogłębia chaos.

dżonny

[#]   « 2017-07-25, 23:20:23 »
A różni ludzie nie tyle wyprzedzali czasy co byli na innym poziomie niż inni. Duchowo, w tym w poziomie rozwoju mentalnego, intuicji itd

Lynd Seagull

• Global Moderator
  • mój Nick moim Dziełem
[#]   « 2017-07-25, 23:20:16 »
To ja od kolegów, białych mężczyzn, poproszę o listę wpływowych kobiet z okresu ostatnich 3000 lat. Może być polityka, nauka albo pozycja religijna. Możemy się skupić tylko na cywilizacji zachodniej.
A proponuję zakończyć rozprawką w temacie "Ludobójstwo: kit czy hit? Fala międzynarodowego poparcia dla hitlerowskiego Ostatecznego Rozwiązania w latach 1942-1945".

Gandalf Wesoły

[#]   « 2017-07-25, 23:19:47 »
Tak uogólniam. Z twoich wypowiedzi promieniuje pomieszanie z niezadowoleniem

Gdybyś egzystował w miejscu, gdzie wszystko jest pomieszane, również czułbyś się podobnie. Być może pomyliłeś dobre samopoczucie z zamknięciem się na rzeczywistość, w której żyjesz.