Autor Wątek: Nauka  (Przeczytany 70732 razy)

Frisky

• Status: Obserwator
[#]   « 2017-07-18, 13:58:19 »
skoro o intuicji to oprócz różnych innych czynników najważniejszy jest ten o którym wspomina Sai przy okazji innego tematu ( również związanego ze wsparciem ze strony innych czyli społeczeństwa):
Aby osiągnąć spełnienie w sferze duchowej, niezbędne jest wsparcie tych, którzy pokonali tę drogę. Rozumowanie może rozwinąć jedynie umiejętności i inteligencję. Liczy się doświadczenie zdobyte dzięki intuicji. Aby osiągnąć oświecenie dzięki intuicji, trzeba przeniknąć i zniszczyć warstwy egoizmu i jego szkodliwe skutki. Tylko ten, kto osiągnął cel, może poprowadzić doń pielgrzyma. W tej podróży bardzo pomocny będzie guru! - Dyskurs z 27.07.1980 r.

Leszek.Zadlo

• Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2017-07-18, 11:40:11 »
Nielogiczne wydaje się to, czego nie rozumiemy. A większość ludzi nie rozumie, jak działa intuicja.
1. nawet nie zdefiniowali, co to jest
2. mają mało świadomych doświadczeń w zakresie tego, co sobie zdefiniowali jako intuicję.

dżonny

• Gość
[#]   « 2017-07-17, 22:56:02 »
Autorowi tej rozprawki powąznie popieprzyło się w głowie, o czym świadczy poniższy cytat:
"Wiedza irracjonalna
Zawarta w mistyce i irracjonalnej filozofii. Wiedza nieuchwytna dla rozumu, sprzeczna z rozumowaniem - poznanie intuicyjne, poznanie mistyczne)"

Niekoniecznie. Można równie dobrze odnieść wrażenie, że wg autora wiedza intuicyjna jest ponad logiczną, bo jest nieuchwytna dla rozumu, a jednak przeciez opisuje on, ze to też jest źrodlem wiedzy.

Choc wg mnie wiedza intuicyjna jest sprzeczna z rozumową i irracjonalna, ale na dany moment - gdy umysl nie ma jeszcze (lub wogole nie jest w stanie mieć) danych dlaczego coś jest prawdziwe / własciwe.
« Ostatnia zmiana: 2017-07-17, 22:58:27 wysłana przez dżonny »

Leszek.Zadlo

• Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
[#]   « 2017-07-17, 22:44:35 »
Autorowi tej rozprawki powąznie popieprzyło się w głowie, o czym świadczy poniższy cytat:
"Wiedza irracjonalna
Zawarta w mistyce i irracjonalnej filozofii. Wiedza nieuchwytna dla rozumu, sprzeczna z rozumowaniem - poznanie intuicyjne, poznanie mistyczne)"

Niestety, ten cytat w żaden sposób nie spełnia warunków wiedzy (czy prezentacji) naukowej, o co Autor pyszczy.
Co więcej, wynika on z uprzedzeń wobec intuicji oraz z poczucia wyższości nad osobami odwołującymi się do intuicji czy mistycyzmu.
Tego typu wypowiedzi zadowalają osoby płytkie intelektualnie (a przede wszystkim duchowo), którym się wydaje, że są lepsze od zajmujących się sprawami duchowości czy ezoteryki.
Po prostu bełkot dla bezmyślnych konsumentów "wiedzy" naukowej

Mówiąc bardziej naukowo, ten cytat spełnia warunki wiedzy spekulatywnej:
"Wiedza spekulatywna
Zawarta jest w systemach spekulatywnych filozofii i religii
Cechuje się ogólnikowością i spekulatywnością"
Czyli, Autor coś tam gdzieś słyszał na temat i usiłuje to przedstawić w sposób "mądry", jak potrafi. A nie potrafi, bo mu brakuje wiedzy. :)
I tak się rodzą naukowe potworki, czyli ploty, które mają mieć umocowanie w "nauce". 
Zupełnie jak z tym medialnym bredzeniem o globalnym ociepleniu. 

Niestety, w komunikacji z osobami o płytkim intelekcie nadaję na zupełnie innych falach niż one.

jaskier

• Status: Poszukujący
[#]   « 2017-07-15, 22:14:01 »
http://metodologia-badan.wyklady.org/wyklad/575_gatunki-wiedzy-ludzkiej.html

Która wiedza bardziej pasuje do Leszka? Naukowa czy irracjonalna?

jaskier

[#]   « 2017-07-15, 21:58:25 »
"Cieszy mnie, że wśród naukowców są ludzie podobnie myślący, jak ja, opierający swoje opinie o rzetelną wiedzę naukową. "

Nie nie jest. Po prostu brak mi słów. [...] Cytujesz mitomanów i innych szarlatanów [...]. A ja mam tego dosyć. Apeluje do każdego kto wierzy w duchowe moce Leszka, niech spróbuje je zweryfikować w zdroworozsądkowy sposób, dajcie mu na jakimś spędzie kilka zamkniętych kopert, niech sprawdzi w której wibruje np 200 zł.
 Słyszałem że kiedyś na kursie wahadełkowania Leszek bardzo emocjonalnie odmówił gry "co jest pod kubkiem". Ciekawe czemu?

Tak, wiem ze łamie regulamin, przeboleje, może jednak otworze oczy kilku osobom. Po prostu post w którym Leszek sugeruje że może mieć cokolwiek wspólnego z rzetelną wiedzą naukową przelał czarę goryczy!
« Ostatnia zmiana: 2017-07-18, 16:02:39 wysłana przez Lynd Seagull »

Sylvia

• www.sylwiawolf.com
  • Sylwia Wolf - terapeuta, trener EFT, Instruktor Theta Healing, Regreser, Matryca Energetyczna, Bars, więcej www.sylwiawolf.com Artykuły: http://www.ezosfera.pl/sylwiawolf/artykuly
[#]   « 2017-07-15, 16:13:42 »
Fajny artykuł tylko koniec wg mnie bzdurny:

"Pozytywy płynące z traumy?
To są lepsze umiejętności radzenia sobie ze stresem i traumą, człowiek widzi nowe możliwości, wytycza nowe cele, zaczyna być bardziej dojrzały emocjonalnie, staje się lepszym człowiekiem. "

pozytywem traumy są lepsze umiejętności radzenia sobie z traumą?

Mozna to nazwac przydatnoscia jakies sytuacji, jesli ktos byl zablokowany na bycie "lepszym czlowiekiem", ale nie pozytywami.
Jesli bycie lepszym czlowiekiem oznacza dla autora to co wymienil w tym samym zdaniu.
Sa inne sposoby, pytanie dlaczego ktos obral (raczej nieswiadomie) taka traumatyczna metode i jaka cene za to zaplacil.
Glebsza sprawa intencji.

Lilliole

• Twórcy Życia
  • Agnieszka Redkowiak, ThetaHealing zaawansowany, Regresing, Terapia Wewnętrznego Dziecka www.tworcyzycia.pl
  • Status: Uzdrowiciel
[#]   « 2017-07-14, 18:57:05 »
Lęki nie muszą być efektem twoich przeżyć, bo... otrzymasz je w spadku po babci

http://mamadu.pl/132091,leki-i-trauma-w-spadku-po-babci-o-dziedziczeniu-pozagenowym

Fajny artykuł tylko koniec wg mnie bzdurny:

"Pozytywy płynące z traumy?
To są lepsze umiejętności radzenia sobie ze stresem i traumą, człowiek widzi nowe możliwości, wytycza nowe cele, zaczyna być bardziej dojrzały emocjonalnie, staje się lepszym człowiekiem. "

pozytywem traumy są lepsze umiejętności radzenia sobie z traumą?

manahata

[#]   « 2017-07-14, 17:22:05 »
Lęki nie muszą być efektem twoich przeżyć, bo... otrzymasz je w spadku po babci

http://mamadu.pl/132091,leki-i-trauma-w-spadku-po-babci-o-dziedziczeniu-pozagenowym

Mariusz

• Status: Zaawansowany
[#]   « 2017-07-14, 16:16:11 »
Cieszy mnie, że wśród naukowców są ludzie podobnie myślący, jak ja, opierający swoje opinie o rzetelną wiedzę naukową.
"Wielkie Oszustwo Cieplarniane" - film dokumentalny. Lektor PL
https://www.youtube.com/watch?v=h8hYW9pxVD0

Ludzka emisja CO2 to 36 mld ton rocznie a nie 6 mld. Wulkany emitują rocznie ok 1 % tego co emituje człowiek a nie tyle samo co emituje człowiek. Ludzkie emisje faktycznie są niewielkie w porównaniu do wszystkich przyrodniczych ale przyrodnicze stanowią część zamkniętego cyklu węglowego gdzie wszystko co przyroda emituje jest przez przyrode jednocześnie pochłaniane. To co emituje człowiek stanowi element dodany, którego przyroda nie nadąża wchłaniać. I dlatego stężenie CO2 w atmosferze ciągle rośnie, a przed rewolucją przemysłową przez tysiące lat było na stabilnym poziomie

Chciałbym wierzyć że reszta jest podbudowana rzeczywistymi danymi

Frisky

• Status: Obserwator
[#]   « 2017-07-14, 10:09:00 »
 m. in.  o zmianach klimatu na Ziemi w przepięknych obrazach (lektor naparza po rosyjsku, nie wiem czy jest polska wersja):
https://www.youtube.com/watch?v=EtlbvVntUHk

Leszek.Zadlo

• Cuda Ducha
[#]   « 2017-07-13, 00:15:48 »
Cieszy mnie, że wśród naukowców są ludzie podobnie myślący, jak ja, opierający swoje opinie o rzetelną wiedzę naukową.
"Wielkie Oszustwo Cieplarniane" - film dokumentalny. Lektor PL
https://www.youtube.com/watch?v=h8hYW9pxVD0
« Ostatnia zmiana: 2017-07-13, 00:21:04 wysłana przez Leszek.Zadlo »

Leszek.Zadlo

• Cuda Ducha
[#]   « 2017-07-12, 22:47:01 »
Wg francuskich naukowców za falę terroryzmu odpowiada globalne ocieplenie :)
A za ocieplenie klimatu odpowiadają Europejczycy (co przecież zostało już wcześniej naukowo udowodnione)!
Ujawnił to genialne odkrycie prezydent Francji.

Leszek.Zadlo

• Cuda Ducha
[#]   « 2017-07-12, 22:08:27 »
"Badacze ze Szwecji wskazali na cztery rzeczy, jakie ludzie powinni zrobić, aby powstrzymać emisję CO2 i zatrzymać zmiany klimatyczne. Jeden z punktów brzmi: rodziny powinny być mniejsze
Artykuł na ten temat ukazał się w magazynie "Environmental Research Letters". Jak przekonuje Seth Wynes z Uniwersytetu w Lund, działania, które mogą skutkować istotnym zmniejszeniem emisji dwutlenku węgla, to: jedzenie diety opartej na warzywach; unikanie latania samolotami, rezygnacja z samochodu i decydowanie się na mniejszą liczbę dzieci.
- Dla przykładu - rezygnacja z samochodu zmniejsza emisję CO2 o 2,4 tony rocznie, a dieta wegetariańska - o 0,8 ton - wyliczał Wynes. Z kolei rezygnacja z lotu samolotem to "oszczędność" rzędu 1,6 ton przy CO2 przy jednym locie.
Największą "oszczędność" daje jednak rezygnacja z posiadania dziecka - przekonują szwedzcy uczeni. Jedno dziecko mniej w rodzinie to roczna emisja CO2 niższa o 58,6 ton.
- Jedna amerykańska rodzina, która zdecyduje się na posiadanie jednego dziecka mniej zapewni nam taką samą redukcję emisji CO2, jak 684 nastolatków, którzy będą wierni idei recyclingu przez całe życie - powiedział Wynes."

Sylvia

• www.sylwiawolf.com
  • Sylwia Wolf - terapeuta, trener EFT, Instruktor Theta Healing, Regreser, Matryca Energetyczna, Bars, więcej www.sylwiawolf.com Artykuły: http://www.ezosfera.pl/sylwiawolf/artykuly
[#]   « 2017-07-11, 10:14:49 »
To nie było w skali roku +4st.C, tylko przez te kilkadziesiąt lat.
Możliwe, że jest tak jak opisujesz, możliwe też, że była to nierzetelna informacja w artykule i ten wzrost jest mniejszy. Niestety nawet mniejszy wzrost temperatur w skali roku robi dużą różnicę, jak wynika z różnych obserwacji.
Zastanawia mnie to od strony intencji i kreacji grupowej jak dalej pójdzie. Zawsze jest możliwość zmiany trendu.