Autor Wątek: Inspirujący ludzie  (Przeczytany 6730 razy)

Sylvia

• www.sylwiawolf.com
  • Sylwia Wolf - terapeuta, trener EFT, Instruktor Theta Healing, Regreser, Matryca Energetyczna, Bars, więcej www.sylwiawolf.com Artykuły: http://www.ezosfera.pl/sylwiawolf/artykuly
  • Status: Ekspert
[#]   « 2017-08-03, 07:44:05 »
"Oprah Winfrey talks with Thich Nhat Hanh Excerpt" (po ang.)
https://www.youtube.com/watch?v=NJ9UtuWfs3U

W Polsce wydano jego kilka książek m.in. "Cisza. Siła spokoju w świecie pełnym zgiełku."
« Ostatnia zmiana: 2017-08-03, 07:46:58 wysłana przez Sylvia »

dżonny

• Gość

dżonny

• Gość
[#]   « 2017-07-16, 13:17:29 »

Frisky

• Status: Obserwator
[#]   « 2017-06-12, 17:10:45 »
"
Konfucjusz napisał tak, „kiedy naucza człowiek roztropny, prowadzi uczniów, ale nie ciągnie za sobą; przynagla, żeby podążali naprzód, lecz nie stoi nad nimi; otwiera przed nimi drogę, ale nie wiezie ich do celu(...), jeśli jego uczniowie zapragną myśleć samodzielnie, wolno nam będzie nazwać tego człowieka dobrym nauczycielem”.
http://www.edukacja.edux.pl/p-9579-esej-o-tworczosci.php

Karina

[#]   « 2014-03-30, 19:27:02 »
W ogóle to mam wrażenie, że Pieńkowska z tym joginem mocno ze sobą harmonizują

Karina

[#]   « 2014-03-30, 19:14:53 »

kopergamin

• Gość
[#]   « 2014-03-27, 10:56:40 »
Bynajmniej dla mnie jest ona mega słodka.

http://www.youtube.com/watch?v=CwNZ12Bxurc

Magic

• Status: Poszukujący
[#]   « 2014-01-05, 22:56:46 »
http://www.youtube.com/watch?v=xoKwbbnlxi0 Space Barbie, na razie moj nr 1 na inspirujacej liscie istot duchowych z przeslaniem milosci :]

Sylvia

• www.sylwiawolf.com
  • Sylwia Wolf - terapeuta, trener EFT, Instruktor Theta Healing, Regreser, Matryca Energetyczna, Bars, więcej www.sylwiawolf.com Artykuły: http://www.ezosfera.pl/sylwiawolf/artykuly
  • Status: Ekspert
[#]   « 2014-01-05, 21:42:37 »
Często ludzie na pozór robią to samo, a my ich widzimy automatycznie zamiast zobaczyć z jakimi intencjami.

Często mierzy się swoją miarą, albo miarą tego co się zna (podświadomie). Dlatego tak ważne są wglądy, inaczej diagnostyka z czystego serca i umysłu, w miejsce oceny i boska, błoga, akceptująca elastyczność w miejsce sztywności ego. Jest to dobry przykład, że dodawanie negatywów komuś i nadmierne zwracanie na nie uwagi, mierzenie człowieka miarą jego wzorców, czy po prostu czegoś co nam nie odpowiada, to rola wewnętrznego krytyka, który nie pozwala zobaczyć i docenić bardziej pozytywów, bo wtedy te krytyk by musiał zniknąć, a to dość łatwe w używaniu narzędzie ego. A, że dodające ciężaru sobie i innym, to nie zawsze czuć i widać od razu.

Dla mnie Jagadguru Kripalu miał mniej do zrobienia niż więcej, chociaż, tak na marginesie, to niektórzy jego uczniowie mogą mieć ciężko teraz, bo mierzyli się miarą jego energii, a nie swoją, to jest ich projekcja i temat do przepracowania, a nie jego.
Po śmierci Kripalu był kulą pięknego światła, a teraz jest krystaliczną energią. Niewielu tak ma i to też jest inspiracja. Moim zdaniem nie musi się już wcielać, żeby się oświecić. Jeśli to już nie nastąpiło. Stanie się zgodnie z jego wolą i intencjami, to już między nim, a Bogiem.
Teraz poczułam wolność i spokój tej energii między nim, a Bogiem - jedność:)
« Ostatnia zmiana: 2014-01-05, 21:55:33 wysłana przez Sylvia »

Mateusz

[#]   « 2014-01-05, 21:05:25 »
J034
Mateusz,
nie zgodzę się się z tobą.
To Twoje widzenie i zaślepienia.
Sami projektujemy to w co wierzymy....

A ten ciężar od niego? I skąd jest?

Ależ to co piszesz to nie moja projekcja i nie moje zaślepienia, a czuje? bo nigdzie nie pisałem, że mi się nie podoba to co wymieniłeś w swoim poście: nauczanie, uczniowie, bogactwo itp. Do tego nie mam na jego temat żadnych przekonań, bo nie znam ani życiorysu ani nauk ani jego działalności.

Napisałem tylko o awatarstwie, jako obciążeniu, bo takie obowiązuje znaczenie w nomenklaturze regresingowej. Coś co jest ciężarem. I choćby miało dodaną najpiękniejszą ideologię to i tak ostatecznie jest do uwolnienia.
A chodzi w nim o przyjęcie roli bóstwa. Nie przejawianie pełnej boskosci, ale narzucenie jej sobie.
Piszę o swoich odczuciach a to co napisałem na początku czuję wyraźnie.
O widzę, że w "wyznaniach" ciekawie dziewczyny piszą o awatarstwie, i tak też go rozumiem.   
« Ostatnia zmiana: 2014-01-05, 21:14:13 wysłana przez Mateusz »

Mariusz

• Status: Zaawansowany
[#]   « 2014-01-05, 20:39:36 »
Czytam sobie "Życie i nauki Mistrzów Dalekiego Wschodu" i nie mogę zrozumieć dlaczego większość uważa, że "Jezus" i "Budda" z tej książki to prawdziwi Jezus i Budda, czyli istoty Oświecone.

J034

[#]   « 2014-01-05, 13:38:13 »
Mateusz,
 nie zgodzę się się z tobą.
To Twoje widzenie i zaślepienia.
Sami projektujemy to w co wierzymy.
To że miał uczniów nie znaczy z automatu, że był od nich uzależniony i że ich musiał mieć.
Miał jak bogaty pieniądze, miał i tyle.
To, że nauczał nie znaczy, że miał misję ,uczenia, zbawiania.
Mógł być po prostu nauczycielem, bo to umiał i lubił.
Często ludzie na pozór robią to samo, a my ich widzimy automatycznie zamiast zobaczyć z jakimi intencjami.
Nie musiał mieć sztucznej wielkości, bo ta wielkość wypływała z poziomu urzeczywistnienia.
Awatarem był, ale dlatego, że osiągnął 99 % boskości, albo i więcej, a nie dlatego że miał uczniów.
Sztucznego dowartościowania nie było u niego ani grama.
Gdy zaczynałem RD byłem daleki od szukania wzorów, idoli, autorytetów, ale z czasem gdy rozwinąłem świadomość rozróżniającą wiem kto jest kim i samoistnie potrafię docenić czyjąś wielkość i oddać mu cześć bez fanatyzmu, bo nigdy nie czytałem co pisał i słuchałem chyba jeden wykład.
Może teraz poszukam coś i mnie zainspiruje, bo powyższy wpis opieram tylko i wyłącznie na moich zdolnościach postrzegania PSI, a ufam im na tyle, że mogę taki opis przedstawić nie znając tego człowieka ;)

Mateusz

[#]   « 2014-01-04, 23:17:38 »
Na moje odczucie JKP miał sporawo do zrobienia i nie mógł tego dokonać ze względu na wiek. Zresztą jakby uwolnił cały bagaż z awatarstwem, które go sztucznie podnosiło i dawało złudzenie wielkości, to lepiej by było widać co ma do zrobienia, również dla niego samego. To tak wg mnie.
Oczywiście nic mu nie umniejszając, bo robił wrażenie.   
« Ostatnia zmiana: 2014-01-04, 23:21:14 wysłana przez Mateusz »

Mariusz

• Status: Zaawansowany
[#]   « 2014-01-03, 12:17:53 »
http://www.youtube.com/watch?v=jvhETqlFikA

ciekawe kim była istota, która spotkała ta kobieta? Naprawdę Jezusem?

J034

[#]   « 2014-01-01, 23:03:06 »
Nie wiem czy się nie mylę, ale na ten moment wychodzi mi ze JKP wolał umrzeć niż się oświecić.
Był tak blisko...
Trochę to dla mnie smutne.