Autor Wątek: Karma AGRESORA i OFIARY  (Przeczytany 11455 razy)

Iustitia

• Gość
[#]   « 2012-10-13, 13:54:58 »
Lynd
doprawdy?

skynet

• Gość
[#]   « 2012-10-13, 10:19:40 »
przecież post  Leszka ma raczej charakter ezoteryczny, nie polityczny,  nawiązuje do Bhagavad Gity ,zachęca do medytacji i przemyślenia ciekawych a zwłaszcza ,jak widac aktualnych, w życiu społecznym kwestii,w tym faktycznie wynaturzeń w niektórych nurtach religijnych .

Lynd Seagull

• Global Moderator
  • mój Nick moim Dziełem
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2012-10-13, 09:37:16 »
Ontoja,
Wiem że w związku z tym, komentowałem to że pojawił się znikąd, bez żadnej wcześniejszej dyskusji. Wątpię żeby cokolwiek nowego miał wnieść, bo chyba każdy jest tu zgodny w temacie, po prostu stanie się podobnym miejscem jak wcześniej wymienione wątki na cudzie, do wylewania swojej złości. Co jest dobre, ale może niekoniecznie na tym forum.

Iustitia,
I właśnie dlatego nie odpowiada mi idea wątków-dramageneratorów tutaj. Bo w "słusznym gniewie" pomyliłaś krytykę posta z obieraniem stanowisk. I już się tworzy internet drama ;)

Iustitia

• Gość
[#]   « 2012-10-13, 09:17:07 »
Lynd ciekawą masz logikę pojmując gwałt w kategorii polskiego wariatkowa. Całe skutki psychologiczne gwałtu, powiązanie gwałtu z rakiem piersi i narządów rodnych, ostacyzm społeczny czy wręcz wykluczenie, latami noszony wstyd, zawirowania w konstelacjach rodzinnych to nie jest polskie wariatkowo. Czy Ci się podoba czy nie kobieta ma prawo decydować o posiadaniu dzieci i nie dlatego, że jest polską wariatką tylko KOBIETĄ.

Karolina

• Status: Obserwator
[#]   « 2012-10-12, 20:27:17 »
Zgadzam się z tym co napisał Leszek. Uważam że ma rację w temacie Karma Agresora i Ofiary. Leszek dzieli swoimi spostrzeżeniami i tyle.

Inga

• Gość
[#]   « 2012-10-12, 20:08:39 »
Karolina
A w czym się zgadzasz z Leszkiem? Bo nie zrozumiałam.

Karolina

[#]   « 2012-10-12, 19:45:51 »
Każdy ma prawo wyrażać siebie i to jak myśli -w taki sposób na jaki ma ochotę. Zgadzam się z Leszkiem.

Inga

• Gość
[#]   « 2012-10-12, 18:40:11 »

Wątki w stylu wariatkowo zwane polska", "wariatkowo zwane europa", "wartości chrześcijańskie" można sobie poczytać na Cudzie i można tam w nich napisać.
Lepiej nie tworzyć tu wojowniczych wątków, bo po co nam powielanie cudu?
Leszek, a dlaczego wpisałeś tytuł dużymi literami?

ontoja

[#]   « 2012-10-12, 11:09:53 »
Zgaduje ,że na zmianę ustawy o aborcji ,gdzie teraz kobieta ,której życie jest zagrożone przy porodzie albo taka ,która zaszła podczas gwałtu już nie może poddać się legalnie aborcji.

Lynd Seagull

• Global Moderator
  • mój Nick moim Dziełem
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2012-10-12, 09:19:13 »
Leszek, ten wojowniczy post z WIELKIMI LITERAMI w TYTULE jest w odpowiedzi na... właściwie na co? ;)

Nie wiem jak się inni forumowicze zapatrują, ja osobiście wolałbym żeby tu się nie robiły kolejne wątki w stylu "wariatkowo zwane polska", "wariatkowo zwane europa", "wartości chrześcijańskie" z cudu... A ten post jest wyraźnie polityczny.

Leszek.Zadlo

• Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2012-10-12, 07:00:31 »
Kiedy kobieta zachodzi w ciążę z własnej woli (bo tak chce), mamy w tej sytuacji do czynienia z aktem miłości lub uzależnienia od opinii społecznej. Tym niemniej, jest  to dobrowolne.
Kiedy kobieta zachodzi w ciążę WBREW WOLI (czyli kiedy nie chce), mamy do czynienia z aktem agresji/ gwałtu/ wojny.
Część prawa karmy dotyczącą wojny i wojowników wyjaśnia Kryszna Ardżunie w Bhagawat Gicie. Jest to fragment najtrudniejszy do zinterpretowania i zrozumienia.
Mówi się tam,ze wojownik jest tylko wykonawcą woli Bogów, który używa łuku, strzał, mieczy itp. by na planie materialnym wykonać to, o czym Bogowie zdecydowali już wcześniej. Na tym ma polegać jego "służba".
W przypadku agresji na kobietę możemy sobie wyobrazić, ze ginekolog lub tabletka wczesnoporonna są takimi samymi narzedziami w ręku Bogów jak wojownicy i ich broń na wojnie. 
Ani wojownik wykonujący wolę Bogów i zabijający w trakcie SPRAWIEDLIWEJ walki OBRONNEJ, ani kobieta BRONIĄCA swojej niezależności (również przy użyciu ginekologa, tabletek poronnych itp.), nie powinni być obwiniani przez nikogo! Jednakże opinia społeczna w krajach chrześcijanskich zakłada, że "sama dziwka się prosiła".
To jest niedopuszczalne moralnie i karmicznie obwinianie ofiary gwałtu! 
W prawie wielu krajów obowiązuje zasada, że to agresor / napastnik ponosi całą winę. Nigdy inaczej.
W katolicko judejskiej kulturze proporcje te zostały zaburzone z powodu błednych wyobrażeń i błednej interpretacji przypowieści o Onanie. Niektórzy zapędzają się więc aż tak daleko, że uważają za zbrodnie zabijanie plemników (czyli niepoczętych). Zabijanie żywych z kolei bywa często błogosławione "w imię Boga".
Polecam lekturę Bhagawat Gity i głeboką medytację w temacie :))