Autor Wątek: Kącik uwag do moderacji  (Przeczytany 13749 razy)

almighty

• Administrator
    • Designersites - rozsądnie spełniamy życzenia!
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2017-09-14, 19:09:51 »
Tytuł został poszerzony o słowa założyciela wątku i zgodnie z innymi sugestiami. Teraz brzmi:
"Religie rozwojowców - szkodliwe przekonania"

Dobrego wieczoru:)

healingintelect

[#]   « 2017-09-13, 00:30:26 »
Tytuł był dla mnie jak najbardziej ok. Raczej chodzi o akceptację intencji rozmówcy. Według mnie, pewne tematy przybierają formę urojeń i zaślepienia, tylko i wyłącznie przez niepotrzebne rozbudowywane definicje. Dla rozwojowców, jasne jest, że podobne przyciąga podobne,ot cała karma. Cały myk polega na uświdomieniu sobie, co się do siebie przyciąga i jak się tego pozbyć. Inne praktyki typu: ochrony, lustra, zaklęcia, tylko odciąga nieuniknione, czyli zwrot swoich pragnień " zwrotu karmy"

dżonny

• afirmacje, EFT, medytacja
[#]   « 2017-09-12, 21:25:22 »
Jak by już admin sie uparł to bardziej sens oddałoby np: szkodliwe przekonania i nie w RD bo RD to czysty proces, a u ludzi związanych z RD, na tematy "duchowe"
ale po co komplikować ?

dżonny

[#]   « 2017-09-12, 20:43:55 »
Przecież napisalem , że wg mnie nazwa jest ok :D wiec po co mam prosic

Chyba , że to jakieś polecenie do mnie :D

Mariusz

[#]   « 2017-09-12, 20:37:42 »
To poproś o zmianę nazwy na błędne przekonania w RD. Reszty sugestii z ostatniego posta nie chce mi się prostować

dżonny

[#]   « 2017-09-12, 19:54:17 »
itp. jak miałeś wątpliwości to
trzeba było zapoznać sie z wątkiem
http://przytomnyrozwoj.pl/index.php?topic=463.msg25895#msg25895  lub zapytać

Poza tym jest jeszcze właściwy lęk przed karmą (to do pierwszego postu z wątku o religii rozwojowców)

Właściwy lęk przed karmą? O_O
No to powoli wyłazi czemu tak jesteś przywiązany do pewnego stanu rzeczy i boli gdy się go obala.

Nie miałem żadnych wątpliwości, ani nie wiem o co miałem pytać ? i gdzie ja tam coś wspominałem o roli ofiary ? Tamten wątek nie ma służyć tłumaczeniu prawa karmy a obnażać błędne przekonania w tematach RD.

Mariusz

[#]   « 2017-09-12, 19:45:00 »
To łatwiej coś znalaźć jak wątek ma 60 stron ?

Mariusz i pomyśl 3 x zanim coś jeszcze napiszesz na ten temat, bo w każdym poście piszesz jakąś nieprzytomną analize na moj temat i nie chce mi się z TWOICH TEORII więcej tłumaczyć, bo to tak jak bym musial obmywac się z blota, a ty przyjdziesz i bezmyslnie znowu mnie nim rzucisz.

Jak  ktoś będzie chciał znaleźć coś o rozumieniu prawa karmy w odniesieniu do problematyki kat-ofiara to będzie szukał w wątku "religia rozwojowców" czy "karma agresora i ofiary" ?

Mariusz

[#]   « 2017-09-12, 19:41:23 »
dlaczego nie tutaj ? wiesz lepiej ode mnie ?

przecież wyraźnie opisałem  i to na przykładach , że od rozwojowców, nie pamiętam których, to takie obiegowe przekonania, które krążą od dawna
Bo tutaj były inspiracje żeby wychodzić z roli ofiary, rozwijac niewinność itp. jak miałeś wątpliwości to
trzeba było zapoznać sie z wątkiem
http://przytomnyrozwoj.pl/index.php?topic=463.msg25895#msg25895  lub zapytać

Poza tym jest jeszcze właściwy lęk przed karmą (to do pierwszego postu z wątku o religii rozwojowców)

dżonny

[#]   « 2017-09-12, 19:29:50 »
Jak powinien wyglądać akceptowalny tytuł?

Myślałem, żeby to przenieść do wątku "karma agresora i ofiary" . Mnożenie wątków jest niecelowe jeśli nie ma strasznie dużo postów, bo później są problemy ze znalezieniem czegoś jak ktoś jest nowy.

To łatwiej coś znalaźć jak wątek ma 60 stron ?

Mariusz i pomyśl 3 x zanim coś jeszcze napiszesz na ten temat, bo w każdym poście piszesz jakąś nieprzytomną analize na moj temat i nie chce mi się z TWOICH TEORII więcej tłumaczyć, bo to tak jak bym musial obmywac się z blota, a ty przyjdziesz i bezmyslnie znowu mnie nim rzucisz.

Karina

• Status: Obserwator
[#]   « 2017-09-12, 19:05:27 »
Leszek

Spoko :)

Te artykuły już linkowałam wcześniej jak Cie nie było na forum więc ,jest szansa, ze ktoś przeczytał ;)

Facilite

• Status: Obserwator
[#]   « 2017-09-12, 19:00:43 »
Polityczny klimat ?? A gdzie ?

Tylko nie mow, że klimatem nazywa się te 1 - 2 posty ktore napisalem gdzieś tydzien temu i że ktoś to zgłosił ?

Bo padne ;-)

Dżonny,
to nie chodziło o Twoje posty, ale o inne, które w międzyczasie wyleciały.
Jak tylko się pojawiły, to wątek został zamknięty. Tak szybko, że nie zdążyłam się wypowiedzieć ;) No a potem znów otwarli, ale "polityczne" posty zostały usunięte.

dżonny

[#]   « 2017-09-12, 18:56:56 »
dlaczego nie tutaj ? wiesz lepiej ode mnie ?

przecież wyraźnie opisałem  i to na przykładach , że od rozwojowców, nie pamiętam których, to takie obiegowe przekonania, które krążą od dawna
« Ostatnia zmiana: 2017-09-12, 19:02:19 wysłana przez dżonny »

Mariusz

[#]   « 2017-09-12, 18:53:48 »
.... Dżony napisałeś
"Pozbywam się lęku przed karmą / zwrotem karmicznym, ktory nabyłem od rozwojowców na forum. "

Mogłeś ten lęk nabyć od buddystów lub hinduistów ale nie tutaj

dżonny

[#]   « 2017-09-12, 18:46:50 »
Mariusz

Nie pisałem, że "wyście" mi coś wkładali do głowy, tylko, że wiele osób "rozwijających się duchowo" ma przekonania związane z karmą i pewnie innymi rzeczami, które pełnią taką rolę, jak religia, czyli obciążającą (nie było powiedziane, że wszyscy przekazują takie wierzenia/ przekonania)

Ustaliliśmy w międzyczasie, że karma działa inaczej.

To ja napisałem zakładając wątek, że karma działa inaczej niż wielu osobom się wydaje. Mamy tu jakieś pomieszanie z poplątaniem, może bardziej rozwojowo będzie jak się zastanowisz dlaczego ci to tak przeszkadza.

PS karma agresora i ofiary to jest zupełnie inny temat niż system wierzeń w kręgach rozwojowych.

Leszek.Zadlo

• Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2017-09-12, 18:45:39 »
Dożyliśmy takich czasów, że historia staje się polityką, socjologia i psychologia również. A tu nawet i pedagogika oo Salezjanów :) Nawet matematyka wchodzi do polityki, gdyż jest narzędziem ekonomii, a to przecież nie nauka, tylko zbiór pobożnych życzeń na zamówienie polityczne :)
Niektórzy zawyliby z przerażenia czytając wypowiedzi hinduskiego guru śri Aurobindo, czy Mahatmy Ghandiego.
Nawet spirala domaciczna staje się sprawą i polityczną, i duchową, i religijną. To nie nasza wina. Ale pewne sprawy trzeba przemyśleć, zanim się zacznie wpadać w amok i zgłaszać do Moderatora. Więcej przytomności życzę zbulwersowanym :) I więcej jasności umysłu.

Mnie z kolei nie podoba się stosowanie kryteriów "poprawności politycznej" w rozwoju duchowym, gdyż stanowi to poważne zagrożenie dla rozwoju i duchowego, i intelektualnego, który jest konieczny, żeby zrozumieć pojęcia i zjawiska duchowe :) I żeby w końcu nie przeklinać Boga, "że do czegoś takiego dopuścił".
No i... takie podejście świadczy, że dla niektórych kryteria polityczne są nadrzędne nad duchowością. Tak wychodzi, niezależnie od deklarowanych intencji. Radzę się nad tym zastanowić, bo niektórzy właśnie już maczają  łapki w nocnikach. A smród z takiej "duchowości" będzie coraz większy. Cynizm OMC rozwojowców zostaje coraz częściej demaskowany. Podstępne ataki psychomanipulatorów społecznych mają sens, kiedy stanowią zaskoczenie. Kiedy się przemyśli sprawę i zaskoczenie minie, okazuje się, że drugim razem już się nie da zmanipulować nieświadomych niczego ofiar. Bo po chwili zaskoczenia (dłuższej lub krótszej) ludzie odzyskują sprawność umysłów. Nie wszyscy, ale większość jednak tak.
I to jest ta iskierka nadziei, którą widzę :)

Karina
Linkowanych art. nie pochwalę, bo gdybym to uczynił, osoby które powinny je przeczytac, na pewno je pominą. Taka wywalanka :)