Autor Wątek: Inspiracje  (Przeczytany 87187 razy)

pjm

• Status: Poszukujący

Karina

• Status: Obserwator
[#]   « 2017-11-16, 17:50:54 »

Sylvia

• www.sylwiawolf.com
  • Sylwia Wolf - terapeuta, trener EFT, Instruktor Theta Healing, Regreser, Matryca Energetyczna, Bars, więcej www.sylwiawolf.com Artykuły: http://www.ezosfera.pl/sylwiawolf/artykuly
  • Status: Ekspert
[#]   « 2017-11-13, 22:39:50 »
Ehhh góry ...one przebijają wszystko.

Tak:))

ontoja

[#]   « 2017-11-13, 22:24:30 »
:)

muszka91

[#]   « 2017-11-13, 22:12:57 »
:)

ontoja

[#]   « 2017-11-13, 22:05:02 »
Ehhh góry ...one przebijają wszystko.

muszka91

[#]   « 2017-11-13, 21:56:51 »
Teraz jeszcze zakochałam się w górach i chciałabym co rok jeździć i chodzić po szlakach

ontoja

[#]   « 2017-11-13, 16:47:59 »
Dla mnie też to zawsze było ważne .Męczą mnie miasta ,szczególnie te duże ,wiem ,że to zupełnie nie dla mnie.Zawsze w zasadzie mnie życie kierowało tak ,że ta natura gdzieś tam w około była.Nawet jak mieszkałem w Warszawie jakiś czas to akurat naprzeciwko parku Łazienkowskiego .Śmiać mi się chciało bo dalej większość wolnego czasu spędzałem w lesie:)Podobnie było jak pracowałem za granicą .Tam to znowu całe dnie spędzałem na plaży kąpiąc się w morzu .

muszka91

[#]   « 2017-11-13, 09:41:26 »
Ja np. też kocham przestrzeń , morze , las ;) nie wyobrażam sobie mieszkać w samym betonie. Mieszkam w małym mieście, mam niedaleko morze i dom rodzinny na wsi, gdzie przyjeźdzałam na weekendy i wakacje. Docelowo widzę siebie blisko natury,lasu z dala od miejskiej dżungli. Ale jeszcze nie czuje się na siłach. Myślę,ze to przyjdzie naturalnie im głębiej uspokoję umysł.

Lilliole

• Twórcy Życia
  • Agnieszka Redkowiak, ThetaHealing zaawansowany, Regresing, Terapia Wewnętrznego Dziecka www.tworcyzycia.pl
  • Status: Uzdrowiciel
[#]   « 2017-11-13, 08:20:12 »
A teraz już nie?

to jest temat dla mnie do przemyślenia i zweryfikowania, na ile to marzenie wynikało z potrzeb duszy, a na ile było ucieczką przed trudną sytuacją, 
co do lasu to teraz mam kawałek lasu obok siebie i chętnie korzystam,
zawsze kiedy myślę o swoim domu (ten w którym mieszkam też w zasadzie jest mój, ale nie czuję go jako mój),  uwzględniam to, że musi byc las i przestrzeń - zresztą mam psa pasterskiego, który potrzebuje ruchu
mam troche mętlik w głowie jeżeli chodzi o temat domu, może raczej twórczy chaos, liczę że niebawem coś się wykrystalizuje

ontoja

[#]   « 2017-11-12, 20:53:57 »
A teraz już nie?

Lilliole

• Twórcy Życia
  • Agnieszka Redkowiak, ThetaHealing zaawansowany, Regresing, Terapia Wewnętrznego Dziecka www.tworcyzycia.pl
[#]   « 2017-11-12, 19:42:35 »
Chyba bym wolał całe ,życie sam w lesie siedzieć niż żyć pełnią życia polegającą na chodzeniu na okrągło (albo i sporadycznie)na głośne imprezy z chlaniem ,ćpaniem .
W ogóle bardzo odrzuca mnie takie bycie pozytywnym w amerykańskim stylu .Kto to nie ja i trąbienie wszystkim jak to jest super.
Las jest super :-)
jak byłam mała to miałam takie marzenia, żeby mieszkać w domku na skraju lasu.

ontoja

[#]   « 2017-11-12, 16:00:38 »
3 potoczne „prawdy”, przez które odechciewa ci się żyć pełnią życia

http://bezego.com/2017/11/12/jak-zyc-pelnia-zycia/

Chyba bym wolał całe ,życie sam w lesie siedzieć niż żyć pełnią życia polegającą na chodzeniu na okrągło (albo i sporadycznie)na głośne imprezy z chlaniem ,ćpaniem .
W ogóle bardzo odrzuca mnie takie bycie pozytywnym w amerykańskim stylu .Kto to nie ja i trąbienie wszystkim jak to jest super.

Lilliole

• Twórcy Życia
[#]   « 2017-11-12, 12:39:14 »
3 potoczne „prawdy”, przez które odechciewa ci się żyć pełnią życia

http://bezego.com/2017/11/12/jak-zyc-pelnia-zycia/

Sylvia

• www.sylwiawolf.com
  • Sylwia Wolf - terapeuta, trener EFT, Instruktor Theta Healing, Regreser, Matryca Energetyczna, Bars, więcej www.sylwiawolf.com Artykuły: http://www.ezosfera.pl/sylwiawolf/artykuly
  • Status: Ekspert
[#]   « 2017-11-09, 13:04:30 »
Z tą strefa komfortu to uważam, że to kwestia tego, że co uważamy za strefę komfortu.

Też tak uważam. Dlatego zawsze dodawałam w tej nazwie: pozorna strefa komfortu.
Natomiast w artykule zwrócona jest uwaga na to co też jest ważne, żeby pozostać w realnej strefie komfortu, która rozwija naturalne umiejętności, jest naturalną przestrzenią dla siebie, powoduje swojskość, odżywia i podbudowuje.

W prawie każdym trendzie rozwojowym, w którym coś staje się czarno-białe, zbyt jednostronne, potrzebna jest korekta kursu, żeby poszerzyć perspektywę na inne kolory:)
Z tego co widzę, to czarno-białe przedstawianie spraw potrafi uwieść umysł, swoją pozorną prostotą odpowiedzi. Pozorna prostota pewnych haseł powoduje "kupowanie" ich emocjami zasilającymi wyobrażenia i spłycającymi temat zamiast świadomości. To nie jest funkcja mózgu korzystny dla rozwoju. Raczej przydatna jest dla szybkiej orientacji. Czasami też dla pozostania w pozornym komforcie swoich czy cudzych przekonań, żeby przynależeć do jakiejś struktury gdzie jest obietnica. Jak czytam pewne hasła na w necie, dużo ich jest na fb, to zawsze dodaję do tego spontaniczne poszerzenie świadomości. Wychodzi, że większość z tych krótkich haseł-stwierdzeń-porad-prawd, nic nie wnosi, poza pozostaniem w schematach emocji i wyobrażeń. W tematach rozwojowych to nie zadziała dla rozwoju świadomości.
Czasami, wyjątkowo, zdarzają się hasła, które są częścią szerszej świadomości, z uczuć wyższych i wtedy poszerzają realnie perspektywę, dają impuls. Wychodzą poza schemat umysłu i dają przebłyski wyższych stanów energetycznych. Działa autorefleksja, odnoszenie do faktów, odnajdywanie szerszych punktów odniesienia i weryfikacja z wartościami i intuicją poprzez kontemplację.
« Ostatnia zmiana: 2017-11-09, 14:00:05 wysłana przez almighty »